Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Весела Лечева е новият президент на БОК

Две легенди - Стефка Костадинова и Весела Лечева
Снимка: БТА

Весела Лечева бе избрана за председател на Българския олимпийски комитет. Тя победи пловдивчанката и легенда на леката ни атлетика Стефка Костадинова след тайно гласуване с 48:33 гласа.

Всички регистрирани делегати на Общото събрание на Българския олимпийски комитет гласуваха на изборите за председател. Две от бюлетините са недействителни.

Общо 83-ма делегати се регистрираха за днешното Общо събрание на БОК. От членовете на БОК, имащи право на глас, такъв не упражниха единствено Иван Лебанов, Георги Гергов и Валентин Йорданов, които не присъстваха.

Весела Лечева е многократна световна и европейска шампионка в спортната стрелба. Има дългогодишен опит като председател на Българския стрелкови съюз, член на Комисия към МОК, член на Българския олимпийски комитет, бивш депутат, председател на Държавната агенция за младежта и спорта 2005-2009 и служебен министър на младежта и спорта 


По публикацията работи: Йордан Данчев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Канарчетата спечелиха Ботевисткото дерби

Ботев Пловдив победи след обрат Ботев Враца с 2:1 в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Врачани излязоха напред в резултата в 15-ата минута с гол на Радослав Цонев, а Армстронг Око-Флекс възстанови паритета в 21-ата минута. Ивайло Видев се разписа в 78-ата минута и донесе победата на "канарчетата". В 10-ата минута Радослав Цонев опита директен удар от..

публикувано на 05.10.25 в 21:59
Тодор Киселичков

Тодор Киселичков се завърна Ботев (Пловдив)

Тодор Киселичков се завръща в Ботев (Пловдив). Бившият полузащитник ще замени Атанас Рибарски в щаба на представителния мъжки отбор. Атанас Рибарски поема нов път в своето професионално развитие. От Ботев (Пловдив) му благодариха за професионализма и му пожелаха успех в юношеския национален отбор на България. 50-годишният Тодор Киселичков има солиден..

публикувано на 03.10.25 в 22:24

Локомотив с драматично равенство в София

Септември и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 2:2 след драма и обрати в мача. Първата възможност бе за „смърфовете“, когато в осмата минута Янко Георгиев спаси удар на Парвиз Умарбаев. „Виненочервените“ отговориха с удар от фал в гредата на Клери Сербер. 180 секунди по-късно Жулиен Лами бе изведен на добра позиция, като изстрелът му се спря в..

публикувано на 03.10.25 в 19:38

Жребия за Евроволей 2026 на 4 октомври

Жребият за разпределението на групите на eвропейското първенство по волейбол за мъже през следваща година ще бъде теглен в събота (4 октомври) в италианския град Бари на церемония късно вечерта - около 21:45 часа местно време, обявиха от Европейската европейската волейболна конфедерация (ЦЕВ).  Турнирът ще се проведе между 10 и 26 септември 2026, като..

публикувано на 02.10.25 в 18:02

Христо Колев-Бащата пред завръщане в Локомотив

Легендата на Локомотив Пловдив Христо Колев-Бащата може да се завърне в клуба. За последно той бе част от щаба на Александър Томаш в ЦСКА. Те работиха заедно и преди това в Спартак Варна, а общият им път започна имено на „Лаута“. В последните дни усилено се говореше, че Томаш и екипът му може да поемат градския съперник на Локо – Ботев Пд. Бащата обаче..

публикувано на 02.10.25 в 17:58