Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ОбС гледа програмата за подобряване на въздуха в Пловдив

| обновено на 27.03.25 в 06:35

Общинските съветници на Пловдив ще гледат програмата за подобряване на качеството на атмосферния въздух в града за следващите четири години, както и план за изпълнението й. Целта е с реализирането й да се намалят дните с превишение на фини прахови частици под 35 годишно.

Пловдивският Общински съвет ще трябва да реши дали да се обяви конкурс за отдаването под наем на подлез Археологически. В администрацията са постъпили инвестиционен план и концепция от ОФ „Пловдив 2019“ за превръщането на подлеза в Център за култура и публично изкуство. Предвижда се експонирането на археологическото богатство на града, изграждането на  галерия за съвременно изкуство, открита сцена за събития, музикално Радио студио и Информационен център за дизайнерски сувенири за Пловдив.

Общинската фондация планира инвестиция от 250 хиляди лева за тази и следващата година, за да бъде реализирана идеята. От тях 100 хиляди лева ще бъдат за реновиране, облагородяването и адаптиране на подлеза за културна дейност.

Идеята е чрез конкурс да бъдат отдадени девет самостоятелни обекта в подлеза за 5 години, а наемът е в размер на близо 350 000 лева. Депозитът за участие в конкурса е 5 000 лева. Директорът на "Пловдив 2019" Кирил Велчев заяви, че фондацията ще участва в конкурса. 


По публикацията работи: Стоян Терзиев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Военният, прострелял смъртоносно приятеля си, остава в ареста

Военният съд в Пловдив остави в ареста  30-годишния военнослужещ Нечо Цанков, обвинен за убийството на 23-годишния си приятел Никола Киров. Фаталният инцидент, при който военният застреля с въздушна пушка младежа, стана вчера в карловското село Каравелово по време на  празненство за раждането на второто дете на обвиняемия Според първоначално събраните..

публикувано на 18.07.25 в 20:57

Осъждан спука челюстта на младеж в центъра на Пловдив

31-годишен пловдивчанин е арестуван, тъй като спукал челюстта на негов съгражданин, с 10 години по - малък от него.  Случката е от вчера, когато в центъра на Пловдив мъжът срещнал свой познат, придружен от пострадалия 21-годишен младеж. При завързалия се разговор по - възрастният мъж поискал от 21-на годишния да му покаже техника от боен спорт, но той..

публикувано на 18.07.25 в 20:22

Расте броят на стопанствата в Пловдивска област, засегнати от шарка

„Епизотичната обстановка в Пловдивска област остава тежка, продължава да расте броят на засегнатите стопанства. Заболяването по дребните преживни животни е остро вирусно и затова бързо обхваща все повече населени места. Най-тежко засегнати остават общините „Марица“ и Първомай, а от днес има констатирани нови огнища в Садово, Раковски  Асеновград, но се..

публикувано на 18.07.25 в 15:28
 СУ

Пет училища в Пловдив ще имат нови директори

28  кандидати ще участват в  конкурсите за директори на 26 училища в Пловдив и областта, съобщиха от Регионалното управление на образованието - Пловдив. От там поясняват, че седем кандидати не са допуснати до надпреварата, защото не отговарят на критериите на МОН.   В страната ще се проведе селекция за общо 400 държавни и общински учебни..

публикувано на 18.07.25 в 14:52

Съдът решава дали да остави в ареста военния, застрелял приятел в Каравелово

Военно-окръжна прокуратура в Пловдив обвини в убийство военния от Карлово, който простреля свой приятел, участвал в празненството за раждането на второто му дете.  Обвиняемият Нечо Цанков е задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. Припомняме, че 23-годишният Никола беше прострелян фатално в карловското село Каравелово...

обновено на 18.07.25 в 14:07