Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Точно днес" по горските и разузнавателни пътеки

В утрото на 11 април говорим за 143-ата годишнина от създаването на горската служба и горското дело в Пловдивския регион. На този ден се отбелязват и 100 години седмица на гората. Събеседник е инж. Мирослав Димитров, директор на РДГ-Пловдив.

Разказваме ви и за благотворителен търг на картини, който събира средства за изграждане на напоителна система в парк Ротари клуб в район Тракия. Повече за събитието ще научим от Наско Начев основател на Ротари клуб Пловдив – Пълдин  и издател на Регионалното списание на Ротари Интернешънъл „Ротари на Балканите“.

И от там се прехвърляме към международна конференция, посветена на българското разузнаване и контраразузнаване. Тя се провежда в Пловдив. По темата говорим с президента на ВУСИ проф. Георги Манолов.

В поредицата „Елементи в криза“ на колегата Михаил Косев днес ще стане въпрос за рециклирането и ролята му в преодоляването на проблемите с прекомерния боклук.

В минутите за култура ви водим зад кулисите на Камерна сцена – Пловдив. Разказваме Ви в аванс какво предстои не само в петък, но и през останалите месеци от годината. Разговорът е с директора на фестивала Петър Салчев. 

В "Добро утро, ден!" е петата ни среща с актьора Тодор Дърлянов. С него разговаря Живка Танчева.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Ранно утро с "Шейкър"

Ранното утро на неделя споделяме заедно! Търсим хармонията, онзи така мечтам баланс вътре в нас, но и със заобикалищи ни свят! И понеже силно вярваме във връзката ни с природата, днес поглеждаме към градината. Градината, която създава не само продукти за консумация, но градината, която създава усещане за смисъл, заради насладата на очите - красотата,..

публикувано на 23.08.25 в 16:05

Ружка Генова в "Добро утро, ден!"

Ружка Генова  е наш гост в първата седмица на март 2025 година.  В края на 2022 година международната майсторка по шахмат бе обявена за училищен ръководител №1 от Министерството на младежта и спорта. Ружка Генова е директор на Спортно училище „Васил Левски“- Пловдив от 1 юли 2019 година, преди това от 2001 до 2013 година е била заместник-директор..

обновено на 22.08.25 в 15:15

Забавления и почивка на фокус във "Вход свободен"

В последния ден от работната седмица някак логично отправяме мислите си към планове за почивка и различни забавления. Ще бъдем в помощ и услуга на тези, които споделят усещането ни за лятна лежерност.  В поредния епизод на "Уроци по щастие", продължаваме темета за успешно плануване на почивка с половинката. Очаквайте още от съветите на консултанта ни..

публикувано на 22.08.25 в 09:30

„Точно днес“ – с автентичен джаз, мюзикъл и пловдивски теми

Последното работно утро на седмицата посрещаме с актуалните теми в Пловдив, но към тях ще добавим и културните прояви, които правят плавен преход към почивните дни, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Усещане за цени. Повечето българи отчитат увеличение, за разлика от политиците. Има ли спекула и колко адекватни са набелязаните мерки..

публикувано на 21.08.25 в 16:24

Емоции, хранене,поезия днес във "Вход свободен"

За някои храната е изкуство, за други поезия поднесена в чиния, но почти винаги овкусена с много подправки и не на последно място доза чиста емоция! Замисляли ли сте се колко често посягате към храната не от глад, а от стрес, скука, тъга или дори радост?  Това е емоционално хранене – навик, който може да ни отдалечи от здравето и хармонията със..

публикувано на 21.08.25 в 09:21