След обилните валежи в края на март и началото на април пловдивчани отново се сблъскаха с наводнени булеварди, непроходими кръстовища и затруднен достъп в ключови части на града. Проблемът е още по-сериозен, защото част от най-засегнатите участъци са обекти на скорошни или текущи ремонти.
Това посочи общинският съветник от „Продължаваме Промяната – Демократична България“ Владимир Славенски, който внесе официално питане до кмета Костадин Димитров с въпроси относно състоянието на водоотводната инфраструктура, ангажиментите на общинските предприятия и контрола върху строителните дейности.
От групата на ПП-ДБ настояват за справка колко шахти са били почистени през последните 3 месеца и дали са установени пропуски. Повдигат и въпроса дали са били извършени проверки преди и по време на валежния период и какви са били резултатите и предприетите действия.
Особено внимание се обръща на отговорностите на ОП „Чистота“ и изпълнителите по обществените поръчки за сметосъбиране.
Славенски поставя и въпроса за качеството на строително-монтажните дейности по наскоро ремонтираните булеварди, като изисква информация дали са извършвани технически проверки на отводнителната система след завършване на ремонтите.
Жестоко убийство на млад мъж в Мадан бе разкрито за часове. 23-годишният Костадин Кабаджов е издъхнал след тежък побой, а тялото му бе открито в реката. Осем души са задържани, свързани с убийството на млад мъж снощи в Мадан. 23-годишният Костадин е починал след побой, а мотивът най-вероятно е спор заради момиче и криворазбрана мъжка чест,..
Възстановено е нормалното движение на автомобили по ремонтирания участък на Голямоконарско шосе. Трафикът в участъка от Хладилника до отбивката за Царацово не е спиран, откакто започна реконструкцията. Движението за автомобили обаче беше ограничавано от пътни знаци и табели. Сега този проблем го няма. Единствено за кратко се ограждат участъците, в..
Разследващи от пловдивската Икономическа полиция разкриха схема за присвояване на чужда собственост в големи размери. Задържан е 42-годишен шофьор на камион, който отклонил стока на водеща фирма за матраци, предназначена за износ в Румъния. Срещу него е образувано досъдебно производство по сигнал, че на фирмата е нанесена щета за 77 000 лева,..
Лека кола влетя в аптека на ъгъла на улиците „Богомил“ и „Родопи“ в Пловдив снощи около 22 часа. Инцидентът става след като заради отнето предимство колата се блъска с такси, отскача от платното и влиза в сградата с цялата си предница. Няма пострадали хора. От полицията съобщиха, че на виновния шофьор е съставен акт за нарушение..
Пловдивската полиция издирва млада жена, заподозряна за кражба на стоки от дрогерия на ул. „Тракия“ 54 а в града. Откраднати са 2 козметични продукта за лице на обща стойност над 12 0лв. При преглед на записите от видеокамерите станало ясно, че млада жена изважда артикулите от опаковките им с етикети за защита от кражба, прибира ги в чантата си..