Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Великденски настроения в Градската градина в Пловдив

С концерти и представления продължават „Великденските настроения в Градската градина“, чийто организатор е пловдивския район „Централен“.

Тридневни събития радват пловдивчани и гостите на града на Лазаровден и Цветница.

Съботната програма започва в 10 часа с музикални настроения от училищата и читалищата в района. Децата ще представят традиционни песни и танци за Лазаровден, а от СУ „Св. Климент Охридски“ ще поздравят публиката с японска народна песен, посветена на сакурата.

От 11 часа Детската школа към ансамбъл „Тракия“ ще поднесе концерт с песни и танци от календара на българите. Денят продължава с латино ритми от 13 часа, благодарение на общността на бачата школите в града и Just Dance Bachata Plovdiv.

Детската програма продължава с куклен театър на открито, изпълнения на детска вокална формация „Омайниче“. Вечерта ще завърши с концерт на любими песни от група Soulmate.

В събота се организират още откривателски игри от създателите на Зелената книга на Пловдив, работилница за подреждане на цветя от „Дивна Ботаника“ и открити уроци по музика от народно читалище „Шалом Алейхем -1945“.


По публикацията работи: Стоян Терзиев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

„Алтер его“ - спомен за Христо Карастоянов с песен и усмивка

За големия български писател и приятел на „Алтер его“ ще говорим тази събота. През 2025 г.. той щеше да навърши 75 години. В „Алтер его“ отбелязахме това през февруари. Сега, в края на август, ще ви припомним за  споменатото предаване. Ще разговаряме за Дядото с известния поет, журналист, фотограф и сатирик Владислав Христов. Той..

обновено на 23.08.25 в 08:45

В "Срещите" за думите и световете

"Думите са като врабчетата. Когато се приближавам, за да им се любувам или да се снимам с тях, се разбягват и ме гледат недовррчиво. Когато бързам само да напълня хранилката им, се спускат и кацат по раменете ми. Разбират кога искам да нахраня егото си и кога гладните и нуждаещите се".  Цитътат е от книгата "Кукумяв" на Николай Илчевски.  За..

обновено на 23.08.25 в 08:36

Рок мюзикълът "Коса" ще има премиера на Античния театър

Продължава OPERA OPEN 2025. Премиерата на рок мюзикъла „Коса“ е тази неделя, на  24 август, на Античния театър. Постановката се осъществява с финансовата подкрепа на Министерството на културата. Създаден преди повече от половин век, „Коса“ остава символ на антивоенното движение в САЩ и епохата на хипитата. Той е сред най-успешните..

обновено на 22.08.25 в 14:55

Великите европейци - Карл Велики, втора част

„Карл имаше широко и здраво телосложение, висок ръст…..Главата му беше кръгла, очите – твърде големи и живи, носът му малко по-голям от среден, красива брада, лице привлекателно, приятно и весело. Всичко това съдействаше за увеличаване на неговото обаяние и достойнството на фигурата му…..” Така летописецът Айнхард описва Карл Велики, средновековния..

публикувано на 22.08.25 в 14:00

Изкуството ни напомня, че сме хора

Какво се крие зад спектакъла „Балерината, която запали оперетата“ разказа в програма "Точно днес" актрисата Албена Колева, която е в главната роля. Според нея това е история за страст, жертви и фанатична отдаденост на изкуството. Спектакълът трябваше тази вечер да се играе на сцената на лятно кино "Орфей", но поради очакваното дъжновно време..

публикувано на 20.08.25 в 11:06