Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Зони на без/опасност в "Ден след ден"

Снимка: БГНЕС

За опасностите по пътища и зоните за паркиране говорим в първия ден от новата седмица. За чистотата и нейната липса - също. Около този периметър са темите и разговорите в следобедната програма "Ден след ден" на 14 април. 

Започваме с мерките, които подготвя общината, за да ограничи паркирането на автомобили в центъра на града и отиваме към широките граници на застрояването в Пловдив. По този маршрут, с кмета Костадин Димитров, ни води колегата Емил Костов. 

От зам.-областния управител инж. Атанас Ташков разбираме повече и за резултатите от мерките за ограничаване на катастрофите след първото за годината заседание на Областната комисия по безопасност на движението по пътищата. 

За проблема с чистотата в Пазарджик ще говори кметът Петър Куленски. От него очакваме информация за създаването на ново общинско предприятие. 


По публикацията работи: Димитър Владимиров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

С пловдивските теми в утрото „Точно днес“

Последният работен ден от светлата седмица ще засегнем важните теми за Пловдив, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Как ще се отрази вторият етап от ремонтните дейности на Хуманитарната гимназия „Свети свети Кирил и Методий“ и каква организация ще бъде създадена? По темата след срещата с родителите ще говорим с Владимир Темелков ,..

публикувано на 24.04.25 в 16:48

Добродетели и събития в "Ден след ден"

За религията, добродетелите и отзувка от събитията на деня говорим днес в предаването "Ден след ден".  С Пламен Сивов от фондация "Покров Богородичен" проследяваме дискусията за изучаването на религия, която  се провежда в столицата. За решенията на пловдивските съветници по време на днешната сесия ни информира Яница Марова.  Как младите..

публикувано на 24.04.25 в 15:02

Усмихнат следобед с "Вход свободен"

В предаването днес наш гост е археологът Екатерина Илиева, с която заедно ще поканим всички пловдивчани на любимата им археологическа обиколка.  На 26 април, събота, от 10:30 ч. тя и екипът й ще проведат първата по рода си беседа и специална обиколка из новооткрития археологически комплекс „Небет тепе“ – едно от най-емблематичните места в Пловдив,..

публикувано на 24.04.25 в 09:21

Темите в предаването "Точно днес" на 24 април

Равновесието е трудно постижимо в баланса на интересите, на емоциите, на парите, между желанията и възможностите... Темите в четвъртото утро на седмицата в голямата си част съдържат въпроса дали баланс въобще е възможен. С кончината на папа Франциск светът потъна в скръб, но и започна да брои позитиви и негативи за неговия понтификат, а и от първия..

публикувано на 23.04.25 в 17:30

Трусове у нас и по света "Ден след ден" на 23 април

Мощно земетресение от 6,3 по Рихтер разтърси в ранния следобед района на Истанбул. Трусът бе усетен и в България, включително по високите етажи на Пловдив, а БГ Алърт се задейства. С актуална информация за земетресението ще чуем Пламена Райкова – Цанкова , ръководител на департамент „Сеизмология“ в Националния институт по геофизика, геодезия и..

публикувано на 23.04.25 в 14:45