Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Темите в предаването "Точно днес" на 15 април

Пътищата с тяхното лошо качество и шофьорите с нашето самочувствие, агресия или опасна плахост - картинката на риска да се пътува в България. И тревогата, че всяка трагедия е поредна, всички мерки са предстоящи, всички провали са чужди...
Ще говорим за тази поредица от несполучливи опити да се справим със себе си с Красимир Георгиев – председател на УС на Асоциацията за квалификация на автомобилистите в България. 

Лятото и градушките и хората, които ни бранят от тях, е друга тема в предаването. С анонса, че от полигона край село Голям чардак във вторник се открива сезонът за борба с твърде скъпото за земеделците природно явление, ще разговаряме с Валентина Васильонова от КНСБ. Реши ли се проблемът със заплатите на хората, работещи в сектора?

Математика срещу чужди езици - има ли такава битка и кой ще я спечили? С този въпрос ще е интервюто с преподавателя по английски език от ЕГ "Пловдив" Борис Петров. Миналата седмица той изпрати отворено писмо до министъра на образованието, за да обясни колко погрешно е да се намалява хорариума по чужд език в училище.

Великденският концерт на Държавна опера Пловдив ще представим в зона "Култура" в разговор с музикалния директор на операта Диян Чобанов.

А в "Добро утро, ден" още от споделеното от доцента по теология Адрияна Любенова във втория ден на Страстната седмица.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В предаването "Точно днес" на 7 август

Министерският съвет прие разпореждане за образуване на „Магазин за хората“, определен е и Съвет на директорите на дружеството. Първият магазин ще отвори врати пред септември в област Пловдив в партньорство с Централният кооперативен съюз. Скептично, критично, иронично бе посрещната вестта за подобни търговски обекти още преди месеци. Възможно ли е те да..

публикувано на 06.08.25 в 16:24

Румен Стоичков в "Добро утро, ден!"

Дългогодишният водещ на предаването „Нощен хоризонт“ на БНР Румен Стоичков е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той има над 1600 предавания и над 2000 репортажа. Работата му винаги е била посветена на хората и решаването на техните проблеми. Категоричен е, че един репортер трябва да подобрява живота на хората. В продължение..

обновено на 06.08.25 в 14:45

"Вход свободен" - как плануваме лятото

Как плануваме лятото, и споделяме ли плановете си с околните, или пази суеверно тайна за всичко? С този въпрос обединяваме темите в днешното издание на "Вход свободен"!  В "Уроци по щастие" продължаваме темата за качествената почивка, а днес очаквайте конкретни идеи и напътствие от консултанта ни психолог и семеен терапевт Петя Георгиева.  В "За и..

публикувано на 06.08.25 в 09:30

„Точно днес“ – как Пловдив се готви за еврото

Утрото на Преображение Господне ще посрещнем с добро настроение и ще питаме как Пловдив се готви за приемане на еврото от 1 януари 2026 година. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Какво ще се промени в транспорта на Пловдив с новия Генерален план за организация на движението в града и колко ще струва в евро билетът в градските..

публикувано на 05.08.25 в 16:54

Проф. Ивайло Старибратов в "Добро утро, ден!"

Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно.  С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател.  Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..

обновено на 05.08.25 в 16:00