В момента има силен обществения натиск, а може би и политиците и отговорните фактори узряха за това да се вземат адекватни мерки, смята той сподели, че възлага надежди на компетентността на премиера и министъра на транспорта, които имат капацитет по темата.
В лабиринта от институции и отговорности истинският виновник за ситуацията не може да се види, коментира Георгиев. Той допълни, че тази умишлено създадена система поглъща и много средства, които могат да се инвестират в безопасността, а отделно приютява и политически "калинки".
Усмихваме се с моите колеги на намерението за ограничаването на скоростта на магистрала от 140 на 130 км/ч, защото няма обективна статиткиа, която да показва, че подобна мярка ще е успешна, сподели още Красимир Георгиев.
"Не може всичко, което предлага КАТ да се приема безропотно, така до десетина години скоростта може да падне и до 30 км/ч, а на всичко отгоре те нямали статистика за загиналите на магистрала..."
Красимир Георгиев изрази скептицизъм по отношение на проследяването на средна скорост с камерите на ТОЛ системата. През 20 метра имаме пътни знаци с различни ограничения на скоростта, как се изчисли това, как ще се предотврати и забавянето на някоя бензиностанция, например?!
Не съм против небрандираните автомобили на полицията, които да осъществяват контрол, но се боя, че ще се включат в играта на "стражари и апаши", освен че ще се изсипят едни пари, за да се купят.
Просто държавата на всяко ниво трябва да си влезе в ролята, ще има успех, никъде в света никой не е по- силен от държавата, стига да има желание и решителност.
Цялото интервю е в прикачения звуков файл.
И третият вот на недоверие срещу кабинета "Желязков" се оказа неуспешен. Срещу предложението гласуваха 130 от присъстващите народни представители от ГЕРБ – СДС, БСП – ОЛ, ИТН и "ДПС – Ново начало". "За" гласуваха 54 – от МЕЧ, "Възраждане" и "Величие". Депутатите от "Продължаваме промяната - Демократична България" и Алианса за права и свободи не бяха..
Постоянните вотове на недоверие обезсмислят този парламентарен инструмент. Това коментира в програма "Точно днес" на Радио Пловдив политологът Христо Панчугов. Според него вносителите или не могат да си представят друг механизъм, с който може да се прави политика, или това допълнително разширява възможното поле на действие. "Възраждане"..
Отново се налага дебат за пореден вот на недоверие към правителството на Росен Желязков. Какви са политическите въпросителни, които носи въвеждането на еврото и неизвестните пред "Продължаваме промяната"? Според социолога от агенция "Тренд" Евелина Славкова вотът на недоверие, внесен от "Възраждане", "Меч" и "Величие" няма да мине и това не е..
Общинският съветник от "Има такъв народ" в Пловдив Димитър Арнаудов напуска партията и групата в местния парламент и става независим. В съобщение до медиите той заявява, че решението му е осъзнат избор, който е резултат от дълбоки разминавания с начина, по който ИТН води местната си политика. Той твърди още, че отстраняването му от ръководството..
На кръгла маса в парламента младите лекари и специализанти представиха законопроект, предлагащ мерки, които да ги задържат в страната. В предварителна дискусия здравната парламентарна комисия реши, че до 28 юли ще подготви законопроект, въвеждащ минимални изисквания за заплащането на медицинския персонал. По темата говорим с Мурад Назимов , 6 курс..