Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Проектобюджетът на община Карлово ще бъде близо 112 млн. лв.

Със 112 298 975 лева ще разполага тази година община Карлово, сочи проектът за бюджет, който бе представен снощи. През 2024 г. финансовата рамка на общината бе близо 92 млн. лв.

От тазгодишния бюджет едва 29 % или 32,4 млн. лв. са планираните местни дейности, каза при представянето заместник-кметът Антон Минев. В тях влизат близо 3 млн. лв. за капиталови разходи, средства за инвестиции за проектиране, ремонт и изграждане на общински пътища. 

Спрямо миналата година тези средства са едва със 175 000 лв. повече и са изключително недостатъчни за поддържане и изграждане на инфраструктура на територията на общината, посочи зам.-кметът.

Антон Минев допълни, че община Карлово ще се стреми да постигне висок процент събираемост, като миналата година е отчетена средно 85 % събираемост.

За Домашния социален патронаж са заложени 975 315 лв., за културните клубове на пенсионерите – 154 700 лв., за поддръжката на уличното осветление и разходите за електроенергия – 1 134 160 лв., за дофинансиране на училищния транспорт предвидените средства са 160 000 лева, програмата за спорт – 293 000 лева и др.

Ще се работи и за преодоляване на щетите от наводнението през 2022 г., като ще се привлича и европейско финансиране.  



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Самосвал се изправи на задни гуми на АМ "Тракия"

Самосвал се е ударил в указателната табела над платното на магистрала „Тракия“ край Пловдив.  Инцидентът е станал около 2 часа тази нощ, след като шофьорът не е свалил каросерията и тя се е закачила в табелата.  Вследствие на това камионът се е изправил почти вертикално с кабината нагоре.  Шофьорът не е пострадал и е успял да слезе. След близо 4..

публикувано на 25.05.25 в 09:59

"Червен код" за проливни валежи в Родопите

За днес Националният институт по метеорология и хидрология издава предупреждение за значителни валежи-от трета степен, „червен код“, за планинските райони на областите Пазарджик, Благоевград и Смолян, от втора степен, „оранжев код“, за 8 области- Кюстендил, София област, Враца, Плевен, Ловеч, Габрово, Пловдив и Кърджали,  и от първа степен,..

обновено на 25.05.25 в 08:40

3 награди "Аскеер" за спектакъла "Без кръв"

Три награди „Аскеер“ спечели драматизацията на Александър Секулов по едноименния роман на Алесандро Барико „Без кръв“-за режисура на Диана Добрева, за най-добро представление и за костюми.  34-та церемония по връчване на театралните награди се състоя снощи в театър "Българска армия" в столицата. Актьорът Марин Янев и актьорът и режисьор Ивайло..

обновено на 25.05.25 в 08:40

Днес е празникът на Асеновград

Асеновград е бил и остава място на достойни хора – такива, които не се плашат от предизвикателства, които знаят, че с пот на челото се гради бъдеще. Това каза в словото си по повод празника на Асеновград кметът на града Христо Грудев. Майсторът Валентин Йотков и посмъртно Ставрофорен свещеноиконом Христо Попов бяха удостоени със званието..

обновено на 25.05.25 в 08:40

Зеленчуците поевтиняват

Продължава спадът в цените на зеленчуците на борсите в страната, както и на други основни хранителни продукти, показват данните в седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата.   Цените на почти всички зеленчуци бележат спад тази седмица. Най-значителен е той при пресните картофи - с 28,7 на сто до 2,50 лева за килограм...

публикувано на 25.05.25 в 08:39