Месец след като навърши 90 години почина легендата на пловдивския футбол Иван Сотиров – Албанеца, съобщиха от БФС.
Иван Сотиров е роден на 15 март 1935 година в Пловдив. Бил е футболист на Спартак (Пловдив) в периода 1954-1955, като е изиграл 17 мача и има 4 гола. След това играе с фланелката на Ботев (Пловдив), като от 1955 до 1965 има 228 мача и 86 гола в "А" група.
Албанеца е вицешампион на страната с Ботев през сезон 1962/1963 и бронзов медалист през 1955/1956 и 1960/1961 г. Носител е на Купата на Съветската армия през 1962 г. и финалист в същия турнир през 1956, 1963 и 1964 г. През 1965 г. е удостоен със званието Заслужил майстор на спорта. Има 3 мача за "А" националния отбор и 4 мача с 1 гол за "Б" националния отбор. С Ботев става гол-майстор на "А" група през сезон 1960/1961 г. с 20 отбелязани гола.
Иван Сотиров е дългогодишен хоноруван служител на Зоналния съвет на БФС в Пловдив и част от делегатския му апарат. За последно отговаряше за Дисциплинарната комисия.
Погребението ще бъде днес от 15:00 часа на Драгановите гробища в район „Южен“ в Пловдив.
Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) е домакин на Славия в петия кръг на Първа лига. Двубоят е от 21:15 часа тази вечер на „Лаута“. „Черно-белите“ проведоха последното си занимание снощи на централния терен на „Лаута“. В исторически план "смърфовете" имат цели 64 победи, 37 успеха за “белите” и 35 ремита на ниво Първа лига. Днес Локомотив..
Левски се класира за плейофния кръг на Лигата на конференциите, след като победи Сабах в Баку с 2:0, в реванша от 3-ия предварителен кръг. Радослав Кирилов изведе тима на Хулио Веласкес напред в резултата пет минути преди края на първото полувреме, а резервата Мазир Сула се разписа в самия край. Така "сините" продължават напред с общ резултат 3:0 и ще..
Марица (Пловдив) продължава напред в турнира за Купата на България, след като победи убедително с 3:0 Асеновец в мач от първи кръг на Областния етап в надпреварата. Треньорският щаб на Марица направи цели седем промени в стартовия състав за този мач, а участие в него записаха почти всички млади футболисти от групата. Официален дебют с екипа на..
Националът Симеон Петров направи първа тренировка с новите си съотборниците в Ботев Пловдив. „Канарчетата“ обявиха трансфера на централния защитник във вторник вечерта, без да разкриват финансови параметри по сделката с унгарския Фехервар. Централният защитник ще носи фланелка с №87. Той ще бъде картотекиран в БФС за съботното регионално дерби срещу..
Треньорът на волейболния Локомотив Авиа Найден Найденов потвърди сензационната новина, че най-добрият българския волейболист в последните години Матей Казийски е пред завръщане в България и ще облече екипа на Локомотив. „Да, разбрахме се с Матей. На 90% всичко е уредено, но все пак той трябва да се върне и да подпише договор. Това е отлично новина, не..