Последният работен ден от светлата седмица ще засегнем важните теми за Пловдив, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа:
Как ще се отрази вторият етап от ремонтните дейности на Хуманитарната гимназия „Свети свети Кирил и Методий“ и каква организация ще бъде създадена? По темата след срещата с родителите ще говорим с Владимир Темелков, заместник-кмет по образование на Пловдив.
Дни на отворените врати организира Медицински университет-Пловдив, а те са посветени на ваксините и умонпрофилактиката. Сред важните дискусионни теми ще бъдат и тези, касаещи варицелата и рака на маточната шийка. За тях ще стане въпрос и в интервюто на Елена Крушкова с професор Ани Кеворкян, ръководител на Катедрата по епидемиология и медицина на бедствените ситуации.
Още един форум се открива в Пловдивския медицински университет, а темата е „Общество-философия-медицина“. За отношенията между лекарите и пациентите, доверието към специалистите и техния авторитет ще говорим с доцент Димитър Мирчев, директор на Департамента за езиково и специализирано обучение.
Няма да подминем и въпросите, свързани с честотата на града. В неделя организаторите на фестивала за хауз мизука Lost in Hill и доброволци ще почистят хълм Бунарджика. Каква е целта? Това ще питаме Павел Делев, известен повече като диджей Пацо.
В зона „Култура“ - очаквайте интервю с известния музикант Васил Хаджигруев, който ще ни покани на премиерата на новия си албум „Секстет“ на 26 април в Първо студио на Радио Пловдив.
Преди всичко – „Добро утро, ден!“. В рубриката ни в светлата седмица гостува отец Сионий, игумен на Бачковския манастир.
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...
Днес отбелязваме Международния ден на биологичното разнообразие. На този ден 196 международни общности и държави, членки на Конвенцията за биологично разнообразие, се обръщат с призив за ежедневни усилия за опазване на биологичното разнообразие и неговото устойчиво ползване. Темата за 2025г " Хармония с природата и устойчиво развитие" разглеждаме с..