Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сривове и възходи "Ден след ден"

Снимка: pixabay

От днес новият заместник-кмет по транспорта в Община Пловдив е Александър Държиков от ГЕРБ, след като вчера изненадващо бе освободен от поста Ерол Садъков от „Браво, Пловдив“. Преди часове от формацията дадоха нарочна пресконференция, новините от там обобщава Даниела Добрева.

Днес от община Пловдив и от партия ГЕРБ отказаха да коментират рокадата, самият Ал. Държиков също отказа. Затова поканихме по темата общински съветници – ще чуем коментарите на Калин Милчев от БСП, Константин Георгиев от „Съединени за Пловдив“ и Николай Гюров от ПП-ДБ.

Мащабен срив в електрическите мрежи на 5 държави вчера остави без ток милиони европейци. На какво се дължи този срив и как може да се предотврати, ще попитаме енергийния експерт Антон Иванов.

По енергийната тема работи и кореспондентът ни в Смолян Радостина Чернокова, която проследи язовирите „Цанков камък“ и „Въча“.

А срива в мрежата на А1 пловдивчани коментираха пред Даниела Добрева.

Бъдете с нас от 15.05. до 17.00 ч., ще бъде интересно! 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

С нови сили в новата седмица „Точно днес“

В първото утро на новата седмица говорим за важните за града и страната теми, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: След срещата между Владимир Путин и Доналд Тръмп – възможен ли е мир в Украйна? Тезите са две основни, но коя от тях ще надделее? Политологът и университетски преподавател Любомир Стефанов ще бъде наш събеседник по..

обновено на 17.08.25 в 17:38

Нешка Робева гостува в "Клуб неделя"

Легендарната треньорка Нешка Робева и галеристката Марина Францети са днешните гости в „Клуб неделя“.  В първия час на предаването (16-17) с г-жа Робева ще си говорим за предстоящото световно първенство по художествена гимнастика в Бразилия, започващо на 20 август. Ще стане дума и за нестихващите скандали в българския спорт – след все още..

публикувано на 17.08.25 в 15:15

Ранно утро с "Шейкър"

Балансът между времето и емоциитепоставяме на фокус в неделното утро. Времето и емоциите,  които отдаваме на служебните си ангажименти и семейството е навярно най-важното жонглиране в ежедневието! Но, но колко и постижим ли е въобще мечтания баланс? Поглеждаме проблема през психомоторна терапия. Методът се основава на научни концепции от..

публикувано на 16.08.25 в 16:05

"Добро утро, ден!" с Лана Петкова

В „Добро утро, ден!“ тази седмица ни гостува Лана Петкова, учител по йога, соционалитик, иконописец и може би една от най-известните украинки в Пловдив. Родена е в Харков, но преди 30 години любовта я води в града под тепета, където намира и своята реализация. Създава собствена програма, която кръщава Ланетика. Според Лана йога дава сила и..

обновено на 15.08.25 в 16:37

“Вход свободен”- музикално и сатирично

Днес във “Вход свободен” имамае среща с виртуозния китарист Ангел Демирев, когото публиката има шанс да чуе довечера на пловдивска сцена. Във втората част на предаванвто очаквайте поета с китара Иван Ненков, който послучай днещния празник ще включим директно от Несебър, за да сподели радостта на древния град и малко сол от новите си творби...

публикувано на 15.08.25 в 09:35