Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Общинските съветници са изненадани от смяната на Садъков

Общинските съветници от БСП, Съединени за Пловдив и ПП-ДБ останаха изненадани от решението на кмета на града Костадин Димитров да освободи заместник-кмета по транспорт Ерол Садъков. Част от тях смятат, че още на следващата сесия на местния парламент, когато ще се гледа бюджета на Пловдив за тази година, ще стане ясно дали вече има ново управляващо мнозинство.

Лидерът на БСП в Пловдив и общински съветник на столетницата Калин Милчев заяви, че с партията не са водени разговори за официалното й влизане във властта на мястото на „Браво, Пловдив“, но не изключи възможността за участие в такива преговори.

„Разговори в посока на реално влизане в управлението на града не са водени до момента. Всяка политическа сила е готова на разговори свои политики и приоритети“, каза в интервю за Радио Пловдив Калин Милчев.

Председателят на групата на „Продължаваме промяната – Демократична България“ Николай Гюров заяви, че съветниците на коалицията ще останат както до този момент твърда опозиция на това управление. 

„Пловдив е като лодка без капитан, която се движи по течението. Този мандат е тотално провален. Ние сме иденствената реална опозиция на това управление. Няма как да влезем в мнозинство, което ясно води Пловдив към дъно“, каза Николай Гюров.

Общинският съветник от „Съединени за Пловдив“ Константин Георгиев подчерта, че мнозинството в Общинския съвет, което подкрепя политиката на кмета Костадин Димитров не е застрашено.

Тази промяна, тази рокада, по никакъв начин няма да се отрази на мнозинството. Мнозинството в ОбС е близо от 40 гласа. 

Единствените, които се броят за опозиция са ПП-ДБ. Всички останали, по един или друг начин, подкрепят, включително БСП, особено „Възраждане“ и това е видно от гласуването в ОбС“, каза Георгиев.

Интервютата можете да чуете в звуковите файлове. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Пороите не овлажняват почвата, а я превръщат в кал

Почвите у нас са запечатани и когато дъждът пада върху такава повърхност, не се трупа влагозапас, а се произвежда водоотток. В крайна сметка днес имаме изобилие от кал, а утре - недостиг на вода, коментира в програма "Точно днес" на Радио Пловдив доц. Виолета Вълчева от катедра "Почвознание" на Аграрния университет. Според нея именно заради това се..

публикувано на 06.10.25 в 10:54

Риск за икономиката не е еврото, а грешните политически решения

Макроикономистът Георги Стоев подготвя новия сезон на подкаста за икономическо мислене EX ANTE по Радио Пловдив. Той ще бъде посветен на икономиката в период на несигурност и ще бъде обвързан с прехода на България към единната европейска валута. Според него кампанията за еврото все още е апатчина и не отговаря на конкретните въпроси, които хората..

публикувано на 06.10.25 в 10:19

Стартира кампанията „25–Избери живот. Прегледай се навреме!“

Сдружение „Спри рака“ открива националната кампания „ 25 – Избери живот. Прегледай се навреме !“, в рамките на която организира информационна среща с дискусионен форум. Събитието ще се състои на 4 октомври 2025 г. от 11:00 ч. в Конферентната зала на Народна библиотека „Иван Вазов“ – Пловдив.  Целта на кампанията е да повиши осведомеността..

обновено на 04.10.25 в 08:40

Над 100 сигнала за наводнения в Пловдив, ситуацията се нормализира

Ситуацията в Пловдив се нормализира. Това увериха от ОП „Чистота“ и „Градини и паркове“. Над 100 са сигналите за наводнени улици в Пловдив. Голяма част от тях са обработени. „Положението е сравнително спокойно, почти навсякъде водата се е оттекла. Екипите ни работиха през нощта и днес. Кметовете на районите в града много ни помогнаха,..

обновено на 03.10.25 в 15:53

платена публикация
Как пловдивчани се готвят за зимата с икономично отопление

Климатици Пловдив е тема с реална значимост за града — от сметките през януари до качеството на въздуха у дома и поведението на уредите в най-студените дни. Тук ще намерите практична, неутрална информация: какво да очаквате от съвременните системи, как да ги ползвате ефективно и какви са ползите за домакинствата в региона...

публикувано на 03.10.25 в 13:09