Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ден след ден" на 7 май

Разширението и реконструкцията на Голямоконарско шосе продължава. С кратка церемония днес бе даден старта на втория етап от работата, по който ангажимент има община Пловдив. От строителната компания увериха, че движението няма да бъде спирано, а само ограничавано. От съседната община „Марица“ вече обявиха, че са приключили отчуждителните процедури за бъдещата работа по третата част от трасето до магистрала „Тракия“.

Днес бе оповестено дарение, което правят бившият футболист Благой Георгиев и бизнесмена Симеон Филипов. Те предоставят 100 компютъра и оборудване на 5 пловдивски училища. БЧК пък отличи доброволци, включили се активно в хуманитарни акции на организацията.

Военният сблъсък между Индия и Пакистан създава поводи за тревога в международен план и с факта, че става дума за две ядрени държави, коментира експертът по международни отношения и геополитика професор Румен Кънчев. Той се спира и на двустранната дипломация по убеждаването на всички страни от ЕС да подкрепят начало на преговори за членство на Украйна в общността.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" по мелодията на август

Август и събитията на лятото в програма "Точно днес": Институтът за пазарна икономика предупреди в свое изселване, че близо половината от учениците от професионалните гимназии у нас изучават специалности без търсене на пазара. Повече за анализа и фактите, които могат да бъдат полезни на учители и родители ще научим от старши експерта от ИПИ Зорница..

обновено на 18.08.25 в 16:25
Цветовете на лятото

“Вход свободен” по понеделнишки

В това ваканционно време за почиващите дните имат само две характеристики- първи ден от отпуската и последен такъв. Дните от седмицата се превръщат единствено в свободни денонощия, но за работещата част от останалото човечество днес си е понеделник. Във “Вход свободен” сме съпричастни към въжделенията на хората и затова се ангажираме..

публикувано на 18.08.25 в 09:00

С нови сили в новата седмица „Точно днес“

В първото утро на новата седмица говорим за важните за града и страната теми, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: След срещата между Владимир Путин и Доналд Тръмп – възможен ли е мир в Украйна? Тезите са две основни, но коя от тях ще надделее? Политологът и университетски преподавател Любомир Стефанов ще бъде наш събеседник по..

обновено на 17.08.25 в 17:38

Нешка Робева гостува в "Клуб неделя"

Легендарната треньорка Нешка Робева и галеристката Марина Францети са днешните гости в „Клуб неделя“.  В първия час на предаването (16-17) с г-жа Робева ще си говорим за предстоящото световно първенство по художествена гимнастика в Бразилия, започващо на 20 август. Ще стане дума и за нестихващите скандали в българския спорт – след все още..

публикувано на 17.08.25 в 15:15

Ранно утро с "Шейкър"

Балансът между времето и емоциитепоставяме на фокус в неделното утро. Времето и емоциите,  които отдаваме на служебните си ангажименти и семейството е навярно най-важното жонглиране в ежедневието! Но, но колко и постижим ли е въобще мечтания баланс? Поглеждаме проблема през психомоторна терапия. Методът се основава на научни концепции от..

публикувано на 16.08.25 в 16:05