Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

По пътя към еврото „Ден след ден“

Народното събрание очаква президентът Румен Радев да внесе искането си за свикване на референдум за еврото, както и мотивите за него. В същото време премиерът Росен Желязков призова парламента да отхвърли искането. Шокът след изненадващия ход на държавния глава ще коментират днес юристът доц. д-р Димитър Деков от Юридическия факултет на ПУ „Паисий Хилендарски“ и политологът Христо Панчугов.

Община Пловдив направи крачка назад и оттегли от предстоящата на 15-ти май сесия на общинския съвет проектонаредба за организацията на движението и паркирането, но не отстъпи от намерението си да увеличи на 12 лева на квадрат таксите за строителни разрешения. Аргументите на местната власт и на хотелиерския и строителния бизнес  ще чуем в предаването още. 

 С журналиста Чавдар Стефанов, който е бивш кореспондент на БНР в Москва, ще говорим за очакването тази седмица в Истанбул да започнат преговори между Русия и Украйна.

Слушайте от 15 до 17 часа!




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

С нови сили в новата седмица „Точно днес“

В първото утро на новата седмица говорим за важните за града и страната теми, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: След срещата между Владимир Путин и Доналд Тръмп – възможен ли е мир в Украйна? Тезите са две основни, но коя от тях ще надделее? Политологът и университетски преподавател Любомир Стефанов ще бъде наш събеседник по..

обновено на 17.08.25 в 17:38

Нешка Робева гостува в "Клуб неделя"

Легендарната треньорка Нешка Робева и галеристката Марина Францети са днешните гости в „Клуб неделя“.  В първия час на предаването (16-17) с г-жа Робева ще си говорим за предстоящото световно първенство по художествена гимнастика в Бразилия, започващо на 20 август. Ще стане дума и за нестихващите скандали в българския спорт – след все още..

публикувано на 17.08.25 в 15:15

Ранно утро с "Шейкър"

Балансът между времето и емоциитепоставяме на фокус в неделното утро. Времето и емоциите,  които отдаваме на служебните си ангажименти и семейството е навярно най-важното жонглиране в ежедневието! Но, но колко и постижим ли е въобще мечтания баланс? Поглеждаме проблема през психомоторна терапия. Методът се основава на научни концепции от..

публикувано на 16.08.25 в 16:05

"Добро утро, ден!" с Лана Петкова

В „Добро утро, ден!“ тази седмица ни гостува Лана Петкова, учител по йога, соционалитик, иконописец и може би една от най-известните украинки в Пловдив. Родена е в Харков, но преди 30 години любовта я води в града под тепета, където намира и своята реализация. Създава собствена програма, която кръщава Ланетика. Според Лана йога дава сила и..

обновено на 15.08.25 в 16:37

“Вход свободен”- музикално и сатирично

Днес във “Вход свободен” имамае среща с виртуозния китарист Ангел Демирев, когото публиката има шанс да чуе довечера на пловдивска сцена. Във втората част на предаванвто очаквайте поета с китара Иван Ненков, който послучай днещния празник ще включим директно от Несебър, за да сподели радостта на древния град и малко сол от новите си творби...

публикувано на 15.08.25 в 09:35