Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Искат още 100 хиляди лева за две улици в „Западен“

Кметът на район „Зпааден“ ще поиска по време на сесията на ОбС на 15-ти май допълнителни 100 хиляди лева към бюджета на района, който е фиксиран на 500 хиляди лева. Това заяви Тони Стойчева в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив.

По думите й тези 500 хиляди лева, които са заложени за „Западен“ в проекта на бюджета на града за тази година, ще стигнат само до месец юни.

„Тук е мястото да кажа какво направих с тези 500 хиляди лева, тъй като до средата на юни всички наши проекти, които бяхме заложили, ще са реализирани и парите ще бъдат похарчени. Това са няколко тротоара, няколко паркинга в междублокови пространства, поправки на тротоари. За съжаление, 500 хиляди лева изграждане на инфраструктура в градски условия, са крайно недостатъчни“, обясни районният кмет.

Тони Стойчева допълни, че на практика за нова инфрастуктура тази година няма да има пари, независимо, че в района има изцяло нови мащабни жилищни комплекси, до които няма улици, а хората газят кал.

„Започнала съм кмета г-н Костадин Димитров с този огромен проблем. На практика „Западен“ се е мултиплицирал двойно. Тоест – от старата му част, която е със съществуваща, но изключително стара и амортизирана инфраструктура, в момента има още толкова жилищни блокове без никаква инфраструктура. По тази причина бях заложила средства от 100 000 лева за две улици – по 50 хиляди за проектирането на всяка, които са доста съществени за един от новия квартал в района. Това са продължението на улица „Албена“ и улица „Белица“ – от „Юндола“ до „Пещерско шосе“, обясни още Тони Стойчева.

Средствата не са включени в проекто-бюджета, затова на сесията на ОбС ще бъде направено ново предложение това да се случи.

Цялото интервю с Тони Стойчева можете да чуете в звуковия файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Румен Гълъбинов

Увеличението на митата от САЩ ще доведе до нов ръст на цените

Поне засега лятото не носи успокоение по отношение на цените. Според икономиста  Румен Гълъбинов  това, което става в България в момента с цените на някои стоки, не е изолиран случай в сравнение с цяла Европа и различни други държави, също от Европейския съюз. Т.е. има както сезонни и външни фактори, така и натиск върху пазара на някои от масово..

публикувано на 25.06.25 в 11:02

Изпитът по математика за 7 клас не трябва да се променя

Удачно ли е предложението на МОН за нов формат на изпитите по математика след седми клас , в който да се включат въпроси от предметите физика, химия и биология? Темата развълнува много от родителите, които си притесниха, че освен уроци по математика, децата им ще трябва да ходят и по тези предмети.  До колко удачен е този вариант?..

публикувано на 25.06.25 в 09:53

Високите температури крият риск за здравето на хората

Топлото време има положителни и отрицателни страни за сърдечно-съдовото здраве на хората. Ефектът не е еднозначен. Положителните страни са свързани с намаляване на артериалното налягане. Много от пациентите са забелязали, че през лятното време те намаляват дозите на лекарствата, трябва да очакват такъв ефект и ако е необходимо, да се..

публикувано на 25.06.25 в 09:40

Крайните цени за потребителите няма да се променят със закон

Законът за агрохранителната верига няма да промени крайните цени за потребителите. Това заяви пред Радио Пловдив управителят на борсата в Първенец  Илия Гатев .  Според него, държавата трябва да направи реална статистика на стоките, които се произвеждат в България и да се прецени дали може да се изпълни този закон.   Едно от..

публикувано на 24.06.25 в 10:41
Йордан Божилов

Спиране на огъня между Израел и Иран не означава мир

Глобалната сигурност, петролните доставки, политическите решения по време на нестабилост коментира в прогрма "Точно днес" Йордан Божилов от Софийския форум за сигурност.  Относно новината, съобщена от американския президент Доналд Тръмп, че войната между Израел и Иран ще приключи, експертът посочи, че е умерен оптимист.  По думите му това, което е..

публикувано на 24.06.25 в 10:17