Динамиката на седмицата изисква социална търпимост и чуваемост. Дали като общество сме способни на емпатия и толерантност днес?
В София заради искането за по-високи заплати в градски транспорт хората разчитат на метрото и на автомобилите, в Пловдив мъж спря движението в центъра, ежедневие под знака на протеста и желанието да се намира компромис.
След протеста на националните медии - има ли решение на управляващите за дофинансиране на БНТ, БНР и БТА, говорим с Тома Биков, член на комисията по култура и медии в НС.
Проф. Федя Николов, началник на клиниката по кардиология на УМБАЛ "Свети Георги" ще говори за превенцията и лечението на високото кръвно налягане по повод Световния ден за борба с хипертонията.
За голямата изложба "Открития" на Регионалния археологически музей в Пловдив разказва кураторът Екатерина Илиева, тя е експерт изложби и събития там.
Зона култура след 09:05 часа посвещаваме на музиката. Говорим с проф. Евгений Шевкенов за Международния фестивал на камерната музика, който се открива в Пловдив тази неделя, на 18 май. 61-то издание ще ни поднесе нови изпълнители и богат концертна програма.
Стоян Терзиев ще разговаря с Елена Диварова за изложбата „Българската шевица – живо минало и вечна хубост“ от 16-30 май в зала "Съединение" на РИМ-Пловдив.
"Добро утро, ден!" е с Достена Леверн, тук тя споделя за книгите, които избира и за Пловдив.
Проследяваме развитието на важните теми за лятото във времето от 07:00 до 09:30 часа. Тази седмица ще се проведе кръгла маса, на която ще се търсят решения на проблема с шарката по овцете и козите в нашата страна. Форумът ще бъде с участието на учени, държавни експерти и специалисти, които ще обсъдят всички възможни варианти. Даниела Добрева ще има..
Тази седмица гост в рубриката „Добро утро, ден“ е историкът и университетски преподавател Видин Сукарев. Завършва специалност „История“ във Великотърновския университет през 2000 г. От 2003 г. работи в Регионален исторически музей – Пловдив. Занимава се с проучвания върху историята на българската култура, културно-историческото наследство, местната..
В първия работен ден от седмицата се противопоставяме на общоприетата омраза към понеделника, и оставаме на ваканционна вълна! В рубриката ни "Уроци по щастие" продължаваме разговорите за почивка! Консултантът ни, психолог и семеен терапевт Петя Георгиева, идва с нови предложение и препоръки около плановете за почивка с партньора...
- Цените на храните и опитите с държавни магазини и държавно определени надценки да се държи пазарът под контрол - Скандалът с имотите, които правителството определи "с отпаднала необходимост" - Нерешените транспортни проблеми на с. Труд и подновяването на протестите там - Арт фестивалът в с. Дъбене - Космическият спектъкъл, който ще се разиграе на..
Днес в Клуб “Неделя” гостува Антон Радославов- режисьор, сценарист и композитор на мюзикъла “Йоан- синът на гърма”, който ще гледаме на сцената на Античния театър следващата събота. Във втората част на предаването очаквайте среща с певицата, обичана от хиляди почитатели - Тони Димитрова. Ще говорим за предстоящия й концерт “Бъди щастлива,..