На 22 май добавяме още факти и анализи по важните теми от месеца - за еврото, културата ни и българската идентичност.
Преди празника 24 май, разказваме за издателя Христо Г. Данов, къщата - музей отбелязва точно днес - 50 години от откриването на експозицията там. Яница Марова с репортаж за издателя от Пловдив, радетел за просвещение и култура.
Разговаряме с госта в студиото, председател на Националната общност на българите в Хърватия Рашко Иванов. В Пловдив по негова идея се открива изложба на художника от Загреб Лука Петрач, мозайките на приложника са подредени в залата на ДПХ до 6 юни.
Политологът Любомир Стефанов ще анализира готовността политиците да защитят избора на България да въведем еврото от 1 януари 2026 година, отчасти гласовете против заглушават направеното до момента. Говорим и за реакцията на властта от тази седмица да потуши напрежението в столицата с 15 милиона лева за транспортните работници.
Покана от цветния Асеновград, от общината обявиха, че има запазени три дати в календара – 24, 25 и 26 май, когато изпращат абитуриентите с празнична церемония на централния площад. За празника на града и за вълненията на младите, разказва Даниела Костова, началник отдел „Образование и култура“ в общината.
Третият концерт в програмата на 61. Международен фестивал на камерната музика Пловдив e с творби на Бах - 340 години от рождението на композитора и органов концерт в изпълнение на Венсан Дюбоа, той свири в парижката катедралата "Нотр Дам" . Повече от проф. Евгений Шевкенов, артистичен директор на фестивала.
"Добро утро, ден!" е с гостуването на математика и преподавател проф. Ивайло Старибратов. Паолина Комсалова го попита и за отклонението му към политиката с два мандата депутат и участие в кметската битка за Пловдив.
За разума, чувствата, колелото, стълбата и лабиринта ще бъдат разговорите в предаването „Ден след ден“ в деня на Светите Константин и Елена. Денят е празник на Пазарджик от далечната 1930-та година и след прекъсване по времето на соца е възстановен през 1987 година. Денят обаче е изпитание за 50 хиляди зрелостници в страната, които се явиха на..
Динамична и цветна сряда ни очаква във "Вход свободен"! Отбелязваме Световния ден на културното многообразие, за диалог и развитие. Ще погледнем назад в историята на многовековния ни град, който всякога е бил дом на цветна палитра от различни културни общности. Ще ви разкажем за предстоящите събития от инициативата "Танц в сърцето на Пловдив". Елиа..
Празничното утро на 21 май ще посрещнем с камбанен звън от пловдивския храм „Свети Свети Константин и Елена“. Там ще бъде нашата колежка Елена Крушкова , която ще ни разкаже повече за празника и как пловдивчани го отбелязват. Двайсет и първият ден на месеца е изключително важен за над 50 000 зрелостници в цялата страна, които ще се явяват..
Финансов ресурс, мерен с число с дванайсет нули след него, вече имат не само най-богатите страни в света, но и България. Става дума за общото богатство на всички българи, което според проучване на Експертния клуб по икономика и политика, достига 1 трилион лева за първи път в историята. Ще говорим по темата с икономиста Стоян Панчев. Българската..
Със Снежана Павлова от "Фондация за развитие на емоционалната интелигентност", говорим за клуба за саморазвитие в пловдивското читалище „Алеко Константинов“. На 22 май, от 18 часа, в НБ „Иван Вазов“ е представянето на двуезичното издание „Накратко“/“Къс а джа“, което съдържа кратки словесни форми от културата на турската, татарската и..