Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кметът на Пловдив отиде при хората от "Прослав" с изгорелите къщи

Кметът на Пловдив Костадин Димитров и кметът на район “Западен” Тони Стойчева са на място на пожара в квартал “Прослав”. 
От община Пловдив посочиха, че огънят е локализиран, а пожарникарите продължават да гасят. Засегнати са 4 жилищни и няколко стопански постройки, няма пострадали хора.

Кметът Костадин Димитров заедно с районния кмет Тони Стойчева са разговаряли с гражданите, чиито домове са опожарени. Те са заявили, че ще прекарат нощта при роднини. 

Още утре Община Пловдив ще окаже съдействие на хората при разчистването на къщите им. 

Кметът Костадин Димитров заяви, че Община Пловдив и район „Западен” са готови да окажат и друга подкрепа на семействата, чиито домове са лишени от пожара. 

След пълното погасяване на огъня предстоят огледи и описване на щетите.

По публикацията работи: Иванка Петкова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Консултират безплатно пациенти с диабет в болница "Пловдив"

Безплатно консултиране и обучение на пациенти сдиабет по проблемите на заболяването ще се проведат тази седмица в Университетска болница за активно лечение "Пловдив", от 10 до 14 ноември. Поводът е Световният ден за борба с диабета - 14 ноември.  Организатор на консултациите е Отделението по ендокринология, съобщават от лечебното заведение и..

публикувано на 10.11.25 в 07:24

Отварят за автомобили и бусове пътя Девин-Кричим

От днес отварят частично за движение пътя Девин-Кричим , съобщи зам.-областният управител на Смолян Красимир Даскалов след инспекция на ремонтните дейности.  На 10 ноември отварят частично пътя Девин - Кричим Припомням, че движението беше напълно спряно заради пропаднала каменна плоча. Това се случи след като проливните дъждове през май..

публикувано на 10.11.25 в 07:11

Нов асфалт променя трафика по магистралата край Пловдив

Между 8  и 18 часа за полагане на асфалт временно ще се променя организацията на движение по автомагистрала "Тракия" в област Пловдив.  Ограниченията са в платното за Бургас между 135-и и 137-и км на автомагистралата, като трафикът ще преминава в изпреварващата лента. Ограничено ще е движението в активната и аварийната лента. Агенция "Пътна..

публикувано на 10.11.25 в 06:58

ДСБ представят в Пловдив платформа за въпроси към властта

"Демократи за силна България" ще представят в Пловдив националната платформа "Питай.бг" - дигитален инструмент, който позволява на всеки гражданин да задава въпроси, да прави предложения и да подава сигнали директно към своите кметове, общински съветници и държавни институции. Събитието е по повод 10 ноември и годишнината от началото..

публикувано на 10.11.25 в 06:52

Нормализира се трафикът по Източния обходен път

Три пътнотранспортни произшествия заради неспазена дистанция затрудниха за около два часа движението на Източния обходен път в Пловдив. Те са се случили в интервала между 13 и 14,45 часа, съобщиха от пресцентъра на Пловдивската дирекция на МВР. Засега няма информация за пострадали. На място бяха изпратени екипи на полицията. Колоната от..

публикувано на 09.11.25 в 15:24