Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Радио Пловдив празнува 70-годишнината си

| обновено на 06.06.25 в 11:52

Отбелязваме 70-та годишнина от създаването на Радио Пловдив. Кулминацията на честванията ще бъде днес с тържествен концерт в Драматичния театър. 

Радио Пловдив е част от Българското национално радио и създава 24-часова регионална програма, поддържа новинарски сайт, произвежда аудио и видео съдържание за различни платформи и социални мрежи, инициира събития и подкрепя обществени каузи.  Радио Пловдив е е първото българско радио, излъчващо наживо в Интернет от март 1998 година. 

Кулминация на честванията по повод 70-та годишнина ще бъде тържественият концерт тази вечер в Драматичния театър с участието на Биг Бенд Пловдив. Преди началото на концерта ще бъде показан филм за настоящето и бъдещето на Радио Пловдив.

През целия ден в празничната програма на радиото ще звучат гласове на настоящи и бивши колеги, както и на хора, свързани с Радио Пловдив.

По повод 70-тия юбилей предстоят още редица прояви и инициативи. Ще бъде представена изложба, посветена на 90-та годишнина на Българското национално радио, а само след 10 дни, на 17 юни, колегите Димитър Владимиров и Дарина Иванова ще открият изложба със свои картини в Културния център на радиото.

Припомням, че вчера на фасадата на Радио Пловдив бе открита паметна плоча с барелеф на чешкия журналист и общественик Владимир Сис. Със средства, събрани и дарени от него, е построена и открита сградата на Радио Пловдив, която първоначално е била "Дом на изкуствата и печата". 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Във Велинград се провежда кампания за еврото

Информационни срещи, част от Националната информационна кампания за въвеждане на еврото в България, ще се състоят днес във Велико Търново,  Самоков, Малко Търново, Брегово, Велинград, Павел Баня. Срещите ще се проведат на следните места: във Велико Търново - в зала в сградата на Общината, в Самоков – зала в "Арена Самоков", в Малко Търново, Брегово и..

публикувано на 23.09.25 в 07:59

Техническият университет в Пловдив открива академичната година

С тържествена церемония филиалът на Техническия  университет в Пловдив открива новата академична година.  Повече от 400 са първокурсниците, които ще се обучават редовно.  От академичното ръководство отчитат стопроцентово изпълнение на държавния план-прием във всичките 12 редовни и 4 задочни специалности на висшето училище.  По традиция,..

обновено на 23.09.25 в 07:10

В Безмер и Чешнегирово се провежда международно авиоучение

С официална церемония в Авиобаза „Безмер“ ще бъде дадено началото на международната летателна тренировка European Spartan Exercise 2025 (ESE 25), съобщиха от военното формирование.  Учението е съвместно между военновъздушните сили (ВВС) на България, Италия, Испания, Гърция и Литва, като ще продължи до 3 октомври. Основните райони за..

публикувано на 23.09.25 в 07:09

Откриха тяло на мъж при екопътека "Невястата" край Смолян

Тяло на мъж на възраст около 30 години е открито днес в гориста местност в района на  екопътека "Невястата" край Смолян.  Сигналът е подаден сутринта. Образувано е досъдебно производство.  На мястото на престъплението има екипи на полицията и се извършват огледи. Една от версиите , по които се работи е убийство, съобщи за БНР окръжният..

обновено на 23.09.25 в 05:45

Паметник на първата жена-пилот у нас се открива в Калековец

В Калековец ще бъде открит паметник на първата жена-пилот в България – Мария Атанасова. Тя е родена и израснала в селото, а след това преминава успешно курс за летци към аероклуб „Граф Игнатиево“. По-късно е курсант във ВВУ „Георги Бенковски“ в Долна Митрополия, където завършва втора по успех. След това работи като инструктор в училището и..

обновено на 23.09.25 в 05:44