Художникът Николай Бузов открива в галерия "Резонанс" изложба живопис FATA MORGANA.
В настоящата експозиция творецът затвърждава своя „флирт с геометрията“ и пространствените форми, съществени в сътворяването на неговата реалност.
Последователен в своите търсения, с разпознаваем визуален език художникът смело противопоставя обеми и живописни структури, играе с двуизмерното пространство, с възприятието за триизмерност, в непрестанен „опит да улови точния момент, в който формата се ражда от хаоса".
На вернисажа ще вземат участие Иво Александров - Freakcello, помощник-концертмайстор в Софийската Филхармония и младата, изключително даровита Дария Русева от Пловдив – виолончело. Откриването е в 18 часа.
Интервю с художника може да чуете от прикачения звуков файл.Излезе от печат книгата на проф. д-р Любомир Караджов „АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“ в медиите между 55-та и 60-та годишнини на Академията (2000-2024)“. Това е вторият том на публикувания от същия автор през 2020 година сборник с академични събития в АМТИИ между 2014 и 2019 г. Книгите съдържат текстове на проф. Караджов, писани за..
Международният театрален фестивал "Сцена на кръстопът", чийто основоположник е Стефан Данаилов, се открива за 29-а поредна година. Домакин е Пловдивският драматичен театър. Първото представление в афиша е спектакълът „Без кръв“ на Пловдивската трупа по едноимения роман на Алесандро Барико. Режисьор е Диана Добрева, а сценичната адаптация е..
Есенният сезон в галерия Аспект започва със самостоятелна изложба на известния пловдивски художник Николай Няголов. Традиционно, всяка втора година, художникът представя новите си картини в галерията и тази година е подготвил 25 платна, обединени под мотото „неРеално“. Експресивни, динамични, изригващи феерия от цветове, творбите на Николай Няголов..
Творческото писане при младите хора, как може да се подобри изучаването на родния език, питаме поетесата Ина Иванова , част от академията "Заешка дупка", която навърши 10 години и стартира новите курсове от септември. Ина Иванова каза, че когато хората кандидатстват за курс по творческо писане, това вече означава, че те конкретно имат интерес да..
Изложбата „ Любен Зидаров, 100 години “ се открива в зала „2019“ на ул. „Гладстон“ в Пловдив. След като беше показана миналата година в столицата, сега експозицията гостува в Града под тепетата Мащабната ретроспектива беше организирана като почит към забележителния художник, чиито илюстрации към повече от 200 заглавия са познати на..