На 21 юли в Пловдивският окръжен съд ще бъде даден фактически рестарт по делото за смъртта на 20-годишния моторист Недялко Бакалски.
На разпоредителното заседание днес страните уточниха, че няма пречки делото да бъде възстановено.
Дотук се стигна, след като обвиняемият шофьор Иван Иванов получи 3-годишна условна присъда за причиняване на смъртта на моториста. Апелативният съд обаче върна делото за ново разследване заради допуснати редица нарушения.
И днешното дело 9-о поред в този процес премина без признание за вина от страна на шофьора Иван Иванов. Пред репортери той заяви само: „Радвайте се, че не сте на моето място“.
И днес пред Съдебната палата се събраха роднини, близки и приятели на загиналия Недялко, за да искат справедлива присъда за виновния според тях Иванов.
"За нас това не е кошмар, а истински ад!", каза майката на Недялко - Лиляна Бакалска.
А 29-годишният Димитър, който стана реципиент на бъбрек от загиналия моторист, допълни, че този кошмар трябва да свърши и даде идея за по-строги наказания заради наглост.
Майката на починалия след катастрофата Недялко, неговите близки и приятели настояват за ефективна присъда за шофьора. Към момента Иван Иванов е с мярка за неотклонение “подписка”.
По време на разпоредителното заседоние и прокуратурата в лицето на Димитър Молев, и защитата на Иванов, поискаха процесът да се проведе по общия ред, като в съдебна зала да се призоват всички свидетели и вещи лица.
Трагичният инцидент стана на 5 май 2022 година, на прелеза на булевардите „Шести септември” и „Копривщица”. 52-годишният Иван Иванов карал автомобила си по бул. "Копривщица", когато на кръстовището със "Шести септември" блъснал движещия се по другия булевард 21-годишен моторист. Според автотехническата експертиза колата се е движила с около 28-30 км/ч, а моторът с 57 км/ч. При удара Бакалски изхвърчал от мотора, прелетял над автомобила, паднал на земята и си ударил тежко главата.
7 дни по-късно той загуби живота си в болницата. Родителите му разрешиха органите му да се използват в донорски ситуации. Така бе спасен живота на 4-ма трансплантирани.
По искане на Община Пловдив се обсъжда предложение, с което цената на автобусните билети в града да намалее след превалутирането ѝ от лева в евро. Според превозвача Петко Ангелов при превалутирането цената на билетчето от 1 лев ще трябва да стане 51 евроцента, но за удобство на гражданите и водачите обаче се обсъжда закръгляне на сумата до 50..
Преустановено в продължение на часове бе днес движението на влаковете в района между Маноле и Белозем, след като влак блъсна камион на ЖП прелез в междугарието. Инцидентът, по чудо разминал се без жертви, стана днес малко преди 12 часа по обед. Там 46-годишен водач на тежкотоварен камион "Форд" не се е съобразил със светлинния сигнал на..
Жителите на пловдивското село Труд подготвят безсрочни протести заради транспортната криза. Те обвиняват институциите в бездействие и настояват за спешни мерки преди началото на учебната година. В момента маршрутната линия между селото и града се движи на големи интервали от по няколко часа, което според местните жители означава, че на практика..
Днес е официалното откриване на 13-ият Национален събор на народното творчество в Копривщица. Това издание е юбилейно - навършват се 60 години от началото на инициативата. Съборът се провежда на всеки 5 години с изключение на прекъсването по време на Covid-пандемията. Откриването е в 11 ч. Патрон е министър-председателят Росен Желязков,..
Днес ще бъде слънчево. Ще духа слаб, в югоизточните райони умерен вятър от изток-североизток. Температурите още ще се повишат и максималните ще бъдат между 32° и 37°. По Черноморието също ще бъде слънчево. Ще духа умерен, по южното крайбрежие и временно силен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 28° и 32°...