Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

До седмица започва ремонтът на пътя до Девин

От следващата седмица започват ремонтните дейности по възстановяването на пътя Кричим- Девин, който пропадна в средата на май. Очаква се възстановяването да завърши до няколко месеца.

Вече е избрана фирмата-изпълнител и след одобряването на проекта тя ще стартира дейностите по възстановяването на трасето“ – заяви в интервю за Радио Пловдив кметът на Девин Здравко Иванов.

В началото пътят бе напълно затворен, после бе пуснат за автомобили, а от 5 юни е отворен и за тежкотопаварните автомобили.

Надявам се възстановителните дейности да не доведат до ново затваряне на пътя“ – заяви Иванов. Той подчерта, че има и други участъци, които трябва да се ремонтират – например отсечката Девин - Доспат.

След отварянето на пътя туристопотокът в общината се е нормализирал, разбираме от кмета.

Затварянето е било удар и върху бизнеса в общината. Налагало се е да се ползва обходния път през Широка лъка, Пампорово, Асеновград и Пловдив. Според кмета това трасе удължава пътуването с 1 час и 40 минути.

Според Здравко Иванов причината за пропадането на пътя е наводняване на съоръжението по време на валежите. След като от АПИ не реагирали за отстраняването на повредите, пътят пропаднал на 79-ия километър.

Проблемният участък бе сериозно компрометиран в резултат на обилните валежи между 10 и 14 май 2025 г. и последвалото преовлажняване на насипа. 


По публикацията работи: Стоян Терзиев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията
Румен Драганов

Рекорден брой туристи идват през лятото в България

В разгара на лятото – колко харчат българите за почивката си и какъв сезон отчитат хотелиери и ресторантьори?  Според директора на Института за анализи и оценки в туризма Румен Драганов, това лято се очакват рекорди по брой туристи,  най-вече от немския пазар.  "Имаме увеличение на седалките, т.е. самолетните полети, към България от..

публикувано на 13.08.25 в 11:30

Хората не трябва да се страхуват от изкуствения интелект

Единайсетокласникът от Математическата гимназия в Пловдив Велислав Джелепов спечели бронзов медал от второто издание на Международната олимпиада по изкуствен интелект, която се проведе от 2 до 9 август в китайската столица Пекин. В състезанието участваха близо 80 отбора със 310 състезатели от 63 държави. То е признато за най-престижното ученическо..

публикувано на 13.08.25 в 11:03

Обявяват поръчката за линиите от областната транспортна схема

Обществената поръчка за линиите от областната траспортна схема е готова и тя ще бъде обявена през следващата седмица. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Димчо Йоргов, директор на Общинско предприятие „Организация и контрол на транспорт“. До средата на септември се очаква да бъдат отворени офертите, а поръчката включва 17 линии...

публикувано на 13.08.25 в 10:20

Има вероятност цените през август 2026 г. да са по-ниски от сега

България по пътя на еврото . До колко основателни са опасенията на част от българите? Финансистът  Светозар Гледачев е наш събеседник по темата. Гледачев смята, че управляващите не се справят с кампанията по разясняване за въвеждане на еврото от 1 януари 2026 г.   Финансовият анализатор подчерта, че всичко е проформа, като политиците "хвърлят..

публикувано на 13.08.25 в 09:49
Бойко Синапов

Ваксинацията е единственият вариант за справяне с шарката

Единственият вариант за справяне с шарката по дребните преживни животни е ваксинацията и заявихме това категорично още преди месец. Сега огнищата се увеличават, животните се евтаназират и не можем да продължим така, тъй като ако се забавим ще изгубим поголовно стадата ,  заяви в интервю за Радио Пловдив   председателят на Националната асоциация на..

публикувано на 13.08.25 в 08:26