С концерт на Михаела Филева тази вечер в Летния театър започват празниците на Хисаря. В продължение на десет дни курортният град става сцена на концерти, театрални спектакли, литературни и спортни събития.
От 20 часа президентът Румен Радев ще участва в официалното откриване на тазгодишните празници на града в Летния театър и ще отправи приветствие към жителите и гостите на града.
На 16 юни, отново в Летния театър, Военният духов оркестър на 61-ва Стрямска бригада ще пренесе публиката в света на най-известната филмова музика – от класически саундтраци до модерни кинохитове.
Още един голям концерт, този път посветен на приятелството, кани жителите и гостите на Хисаря на площада пред НЧ „Иван Вазов – 1904 г.“. На сцената ще се изявят състави от побратимените на Хисаря градове Еани, Гърция, и Алексинац, Сърбия.
На 19 юни Георги Тошев ще представи книгата си за Лили Иванова. Ще бъде отбелязана и 100-годишнината от рождението на Георги Парцалев с представянето на книга и филм за изтъкнатия актьор.
На 21 юни шеф Манчев ще готви заедно с жители и гости на Хисаря на Римските казарми, а вечерта е концертът на Стефан Вълдобрев и „Обичайните заподозрени“.
Празниците завършват в неделя, 22 юни, с детски творчески ателиета и концерт на ансамбъл „Тракия“.
От днес до 7 октомври художникът Милко Божков гостува на галерия "Дяков" със специално нарисуваните за камерното пространство на галерията платна, събрани в изложбата "Планината". Галерията работи с Милко Божков от 1997г. и е представяла негови изложби във всички жанрове, в които той работи- живопис, графика, акварел. Милко Божков е роден..
16-ият международен фестивал „Дни на музиката в Балабановата къща“ започват тази вечер в Епископската базилика с концерт, в който бароковата музика и джазът се преплитат по изключително вълнуващ начин. Двата противоположни на пръв поглед полюса са сближени майсторски в интерпретацията на прочути солисти. Това са световноизвестното..
Двама актьори, две планети и сцена, която се върти между Земята и Марс. Това са ключовите думи от премиерното за България представление на френския театрален фестивал Авиньон "Разстоянието" . Спекатакълът е по текст и режисура на Тиаго Родригес и ще се играе в две поредни вечери на голямата сцена на Пловдивския театър в рамките на фестивала „..
Във втория ден от Празници на Стария град Общинският институт „Старинен Пловдив“ открива тази вечер изложбата „Нишки във времето: „ГРАДСКИ ТЕКСТИЛ“ , която вплита миналото в настоящето и разказва как градските текстили оформят вкуса, дома и ежедневието ни от Възраждането до ранната модерност. Публиката ще види внимателно подбрани..
1 и 2 - 2020 и 2022. 17.09. Св. Мъченица София и трите й дъщериВяра, Надежда и Любов; Празник на София 1898 е роден Христо Смирненски. От него: Горчиво кафе. Христо Ботев, 2006. Приказка за стълбата, Аксаков, 2011; Над мъртвата градинка вечерта. БП, 2013; Да бъде ден. Захарий Стоянов, 2019.Избрани творби : за ученици и..