В село Войводиново, община „Марица“, се провеждат частични местни избори.
Трима са кандидатите за кмет на селото – Росица Бакова (ГЕРБ), Атанас Христозов (ИТН) и Тошко Златарев (Обединени земеделци).
Над 1600 души имат право на глас във Войводиново. Те ще могат да гласуват с хартиени бюлетини или машини в 2 секции.
Изборният ден там започна в 7 ч. и приключва в 20 ч., с възможност да се удължи с 1 час, ако има още гласуващи.
Припомням, че до частичния вот се стигна, след като на 6 март почина досегашният кмет на Войводиново Димитър Тосев, който бе избран за 3-ти мандат на последните местни избори през 2023 г.
Временен кмет е Румяна Шапкарова, която бе старши специалист по административно обслужване в селото.
Обществена поръчка за мултифункционална зала на ЕГ „Пловдив“ обяви общината. Тя е на стойност 12 млн. лева, като цената е за проектиране, изграждане и надзор. Заданието включва проектиране и изграждане на залата с пристройка с обслужващи помещения, лекоатлетическа писта с полиуретанова настилка, футболен терен с омекотяваща подложка и..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров, предшественикът му Здравко Димитров и районният кмет на „Централен“ Георги Стаменов прерязаха лентата на новата детска ясла в квартал „Съдийски“. На откриването присъстваха заместник - кметовете Владимир Темелков, Николай Бухалов и Хакъ Сакъбов. Сградата е на стойност близо 3 милиона лева и в нея ще се..
През следващата седмица Община Пловдив ще организира специално посещение на родители в Хуманитарната гимназия „Свети свети Кирил и Методий“, където продължават ремонтните дейности. Това обяви пловдивският кмет Костадин Димитров, който уточни, че целта е да стане ясно какви са конструктивните особености на сградата, а строителите и Община Пловдив да..
От 16 септември до 23 октомври жителите и гостите на Панагюрище ще могат да видят оригинала на Панагюрското златно съкровище в зала „Трезор“ на Историческия музей, съобщиха от културната институция. Последно съкровището беше в Панагюрище през август миналата година. Деветте съда ще бъдат изложени в специално изградена зала, създадена с дарителски..
Мечка е заснета от камера да се разхожда по улица в Доспат. Това се вижда на скрийншот от видео пред къщата на Валентин Ашиков на улица „Георги С. Раковски". Мечката е със средна големина. Камерата е уловила животното в 03:00 часа посред нощ пред къщата на Ашиков. През последните години сме нямали движение на мечки в района, това е първата, която се..