Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Бойко Борисов в Пловдив: Ако не е ГЕРБ - няма еврозона!

От септември се очаква да продължат дейностите по изграждане на Околовръстното на Пловдив

| обновено на 16.06.25 в 07:55


В Пловдив започна Национално работно съвещание на ГЕРБ.  Във форума участват лидерът на партията Бойко Борисов, премиерът Росен Желязков, министрите от ГЕРБ, депутати, кметове и председатели на общински съвети, избрани с листата на формацията. Важен акцент е процеса на присъединяване на България към Еврозоната.

Обсъдени бяха и инфраструктурните проекти, а за Пловдив – довършването на стадионите, ремонта на гимназиите и Околовръстното. На въпрос на Борисов кога започват дейностите по Околовръстното  кметът Костадин Димитров отговори - през септември/ 
 

"Ако не е ГЕРБ, няма еврозона – за 4 години го видяхме. И сега всичко живо се катери по гърба на ГЕРБ, защото само ние успяваме да ви заведем по европейския път на развитие."– обърна се към присъстващите лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

„Запада каза, че сме готови за еврозоната. А Радев и Костадинов казаха, че не сме. Казаха го 2-те най-големи институции, а ние задаваме въпроса готови ли сме", добави Бойко Борисов.

Румен Радев е просто един политически лидер на една несъществуваща партия, който 8 г. „загрява“.  Да спре да ползва президентската институция като частна авиокомпания, а да излезе и да се сбори с нас. Така е честно. Когато всяко негово изказване е разделително за нацията, кажете "лидера на опозицията", не "президента" – коментира Борисов по адрес на президента.

Лидерът на ГЕРБ категорично подчерта, че това управление няма алтернатива.

В обръщението си премиерът Росен Желязков изтъкна, че са заварили непогасени задължения, но е приет държавен бюджет и стабилизиране на финансите.  

„За 20 години усилия, преодоляване на кризи ние получихме признанието, че сме готови да сме в еврозоната, признание, че моделът ни е достатъчно стабилен, за да сме в нея, защо страни, които не са част от еврозоната имат евро като разплащателна валута –Ватикана, Монако, Черна гора нима не разбират от финанси?“ – коментира риторично Росен Желязков.  

Опонентите ни Възраждане и Меч дълбоко вярват  еврото, Радев го прокламираше, после промени посоката и не защото не вярва, а защото трябва да се постави като опонент на това правителство – посочи премиерът и констатира,  че според него  „това е атака срещу кабинета“.

Бившият финансов министър Владислав Горанов  настоя, че  еврото е дори по-важно от ЕС, защото е еманация на единността. Еврозоната ни дава спокойствие, че за първи път след повече от 1000 години ние сме на мястото си, в сигурни ръце– каза Владислав Горанов.  

20% по-ниска лихва ни предложиха малко след като излезе доклада, че сме готови за еврозоната, това би спестило близо 100 млн. на българската енергетика– заяви от своя страна и министърът на енергетиката Жечо Станков.

По публикацията работи: Севдалин Палаузов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Спор за жена е причината за жестокото убийство в Мадан

Жестоко убийство на млад мъж в Мадан бе разкрито за часове. 23-годишният Костадин Кабаджов е издъхнал след тежък побой, а тялото му бе открито в реката.  Осем души са задържани, свързани с убийството на млад мъж снощи в Мадан. 23-годишният Костадин е починал след побой, а мотивът най-вероятно е спор заради момиче и криворазбрана мъжка чест,..

публикувано на 27.11.25 в 16:59

Възстановенo е движението по ремонтиранoто Голямоконарско шосе

Възстановено е нормалното движение на автомобили по ремонтирания участък на Голямоконарско шосе. Трафикът в участъка от Хладилника до отбивката за Царацово не е спиран, откакто започна реконструкцията. Движението за автомобили обаче беше ограничавано от пътни знаци и табели.  Сега този проблем го няма. Единствено за кратко се ограждат участъците, в..

публикувано на 27.11.25 в 14:14

Задържаха мъж в Пловдив, откраднал матраци за 77 000 лева

Разследващи от пловдивската Икономическа полиция разкриха схема за присвояване на чужда собственост в големи размери. Задържан е 42-годишен шофьор на камион, който отклонил стока на водеща фирма за матраци, предназначена за износ в Румъния.   Срещу него е образувано досъдебно производство по сигнал, че на фирмата е нанесена щета за 77 000 лева,..

публикувано на 27.11.25 в 13:59

За втори път кола връхлита аптеката на ъгъла на улиците "Богомил" и "Родопи"

Лека кола влетя в аптека на ъгъла на улиците „Богомил“ и „Родопи“ в Пловдив снощи около 22 часа.  Инцидентът става след като  заради  отнето предимство колата се блъска с такси, отскача от платното и влиза в сградата с цялата си предница. Няма пострадали хора. От полицията съобщиха, че на виновния шофьор е съставен акт за нарушение..

публикувано на 27.11.25 в 12:48

Издирват млада жена, откраднала стоки за 120 лв. от дрогерия

Пловдивската полиция издирва млада жена, заподозряна за кражба на стоки от дрогерия на ул. „Тракия“ 54 а в града. Откраднати са 2 козметични продукта за лице на обща стойност над 12 0лв. При преглед на записите от видеокамерите станало ясно, че млада жена изважда артикулите от опаковките им с етикети за защита от кражба, прибира ги в чантата си..

публикувано на 27.11.25 в 11:22