Сигналът за разрушения път е от петък, когато граждани са сигнализирали за изкопни работи на строителен обект. Още тогава строителните дейности са спрени от общината. Те са обяснили, че заради разрушената алея над 500 семейства са останали без пряк и безопасен достъп до домовете си и са организирали подписка, в която са се подписали над 800 души, за възстановяването ѝ.
Още тогава строителните дейности са спрени от общината. От днес е осигурен и достъп за преминаване през двора на ПГ „Цар Иван Асен II“. Изпълнителят на обекта е поел ангажимент да постави тротоарни плочки на трасето, за да се осигури нормален достъп за преминаващите пешеходци, а в най- кратки срокове да възстанови и алеята.
Сдружение „Спри рака“ открива националната кампания „ 25 – Избери живот. Прегледай се навреме !“, в рамките на която организира информационна среща с дискусионен форум. Събитието ще се състои на 4 октомври 2025 г. от 11:00 ч. в Конферентната зала на Народна библиотека „Иван Вазов“ – Пловдив. Целта на кампанията е да повиши осведомеността..
След успешното миналогодишно издание в Пловдив, Camping & Caravaning Expo отново идва във втория по големина български град Пловдив, коментира за програма "Точно днес" Веселин Вълев, организатор на събитието. Изложението ще събере на Гребната база всичко най-ново от сферата на къмпинг туризма, караванинга и аутдор. Посетителите ще имат възможност да..
Ситуацията в Пловдив се нормализира. Това увериха от ОП „Чистота“ и „Градини и паркове“. Над 100 са сигналите за наводнени улици в Пловдив. Голяма част от тях са обработени. „Положението е сравнително спокойно, почти навсякъде водата се е оттекла. Екипите ни работиха през нощта и днес. Кметовете на районите в града много ни помогнаха,..
Климатици Пловдив е тема с реална значимост за града — от сметките през януари до качеството на въздуха у дома и поведението на уредите в най-студените дни. Тук ще намерите практична, неутрална информация: какво да очаквате от съвременните системи, как да ги ползвате ефективно и какви са ползите за домакинствата в региона...
Пловдив от днес до пети октомври празнува Международния ден на мавруда с Urban Wine Fest - Plovdiv. Фестивалът е част от официалната програма на делегатите от Глобалната конференция за винен туризъм към Световната организация по туризъм към ООН (UN Tourism), която ще се проведе в Пловдив. Мостът над ул. „Гладстон“ ще се превърне в оживена винена..