Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ще имам среща с адвоката на Зингаревич след 20:00 часа

Илиян Филипов: Очаквам още тази вечер да има споразумение

Смятам да финансирам Ботев по всички начини, разрешени от закона

Щастливият юбиляр Илиян Филипов
Снимка: Фейсбук/PIMK

Бизнесменът и кандидат да финансира Ботев Пловдив Илиян Филипов отговори на съобщението на ръководството на клуба. В него се изтъкваха някои точки, с които собственикът на акциите Антон Зингаревич не е съгласен, а за преговарящо лице бе посочен адв. Иван Демерджиев.

Ето отговора на Илиян Филипов:

С изненада прочетох днешното съобщение от страна на ПФК Ботев АД. Още в началото искам категорично да подчертая, че към настоящия момент – нито от клуба, нито от страна на Сдружение ПФК Ботев – някой се е свързал директно с мен за каквито и да било уточнения през изминалия ден.

Адвокат Иван Демерджиев се свърза с мен едва днес в 15:00 ч., като ме информира, че е бил помолен от клуба да участва от тяхно име в работната среща с цел доуточняване и финализиране на тристранното споразумение.

Приветствам заявената от клуба готовност да бъде назначен втори прокурист – посочен от мен – който да има право съвместно с настоящия прокурист да подписва документи и да взима решения до момента на официалното прехвърляне на акциите. Това е разумна и балансирана стъпка, която съм предлагал от самото начало.

Също така приветствам и информацията, че г-н Зингаревич е дал съгласие да се търси ясен и гарантиращ текст относно евентуално възникване на нови задължения вследствие на действия от страна на настоящото управление на клуба – текст, който да защити интересите на бъдещия инвеститор и на Сдружението.

Оставам обаче изненадан от поставения въпрос относно начина на бъдещото финансиране на клуба. С цялото ми уважение – г-н Зингаревич няма да бъде вече акционер, нито част от управлението на клуба, поради което този въпрос е напълно неуместен. Ангажиментът ми е публично заявен – ще финансирам клуба прозрачно, в съответствие със закона, независимо от формата – било то дарения или други позволени механизми.

Особено внимание следва да се обърне и на тезата, че капиталът ще бъде увеличен с вземанията на г-н Зингаревич след прехвърлянето на акциите. А ако това прехвърляне не се осъществи? Какви ще са тогава гаранциите и за кого? Въпрос, на който все още нямаме отговор.

Адвокат Демерджиев ми съобщи, че би могъл да присъства на среща едва след 20:00 ч. тази вечер. До момента няма информация дали представители на ПФК Ботев АД ще се включат. Поканил съм г-н Петър Петров и представител на Сдружението, като реалните приобретатели на акциите, да участват в срещата и да се подпише тристранното споразумение.

Днешната дата – 23 юни – беше обявена от мен като краен срок неслучайно. От утре съм в чужбина, а всички прекрасно знаете колко неотложна работа предстои за спасяването и възстановяването на любимия ни клуб.

Очаквам тази вечер да финализираме документа и от утре да започнем истинската работа – заедно – по възстановяването на Ботев Пловдив и връщането му там, където му е мястото.

Илиян Филипов".




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Илиян Филипов обясни за раздялата между Ботев Пловдив и Ивелин Попов

Босът на Ботев Илиян Филипов даде янота за изненадващата раздяла с Ивелин Попов, която взриви жълто- черната общественост. „В четвъртък миналата седмица имахме среща с Ивелин Попов, Тодор Неделев, Илко Копарански и Николай Киров. Искахме да сплотим съблекалнята, а Неделев и Попов да бъдат лидерите. На срещата Ивелин Попов каза, че иска да бъде титуляр в..

публикувано на 10.09.25 в 17:18

Съдийски назначения 8-ми кръг Първа лига

Съдийската комисия към БФС обяви нарядите за мачовете от осмия кръг на Първа лига. Дербито между третия и първия във временното класиране (Локомотив Пловдив и Лудогорец) ще ръководи Георги Давидов. За VAR пък ще отговарят Никола Попов и Георги Гинчев. Двубоят между Ботев (Пловдив) и Монтана пък бе поверен на неопитния Тодор Киров. Ето и всички..

публикувано на 09.09.25 в 17:23

БФС се раздели с Илиан Илиев

След разговори между Българския футболен съюз и селекционера Илиан Илиев, по чиято инициатива се проведе срещата, двете страни се разделят по взаимно съгласие, съобщи сайтът на БФС. "БФС изразява признателност към специалиста за професионализма, отдадеността и усилията, вложени в развитието на националния тим, като му пожелава успех в бъдещите..

публикувано на 09.09.25 в 17:00

Локомотив Пловдив взе крило от Кот д’Ивоар

Локомотив Пловдив представи нов футболист в последните часове на трансферния прозорец. Крилото Крист Лонгвил, който пристига от отбора на Старс Олимпик, е последното ново попълнение на „смърфовете“. 19-годишният флангови нападател е парафирал за три години, информираха  „черно-белите“. Ето какво пишат от Локомотив: ПФК Локомотив Пловдив..

публикувано на 09.09.25 в 10:00

България загуби с 0:3 и срещу Грузия

Хвича Кварацхелия и Ника Гагнидзе дадоха преднина през първата част, а в средата на втората Жорж Микаутадзе оформи крайния резултат. В сравнение с мача с испанците в четвъртък, селекционерът на България Илиан Илиев направи пет промени в стартовия състав. От 11-те отсъстваха Фабиан Нюрнбергер, Васил Панайотов, Ивайло Чочев, Илия Груев и Александър..

публикувано на 08.09.25 в 17:02