С огромна радост даваме старт на поредния сезон на рубриката "Вкусът на лятото"!
През тази 2025-та година рубриката ще има малко по – различен облик. Спазваме разбира се формата на рубриката – отново ще ви представяме по едно място в Пловдив, отново ще ви представяме по една личност и по една песен. Различното в този сезон на „Вкусът на лятото“ е, че ще ви срещаме с колеги от Радио Пловдив – всичко това като част от нашата 70 годишнина.
Днес ни гостува Милко Петров – музикален редактор, тонрежисьор и продуцент на екип „Музика и ефирна реализация“, изборът на Милко за място, на което се срещаме за разговора е Католическата катедрала "Св. Лудвик" в Пловдив.
"Катедралата „Свети Лудвиг“ е един от основните, а до началото на 2006 и най-големият католически храм в България. Патрон на църквата е Луи IX.
Храмът е построен през 50-те години на 19 век по времето на апостолическия наместник Андреа Канова. Тук през 1861 е монтиран първият в България орган, който по-късно е заменен с по-голям."
"Избрах това място, защото както е известно аз съм от католическата общност, а катедралата е центъра, майката на всички църкви, на всички други енории, тук е седалището на епископа. С тази църква ме свързват и различни спомени..." казва Милко Петров.В прикаченото аудио ще откриете разговора, в който колегата разказва интересни факти свързани с катедралата, спомени за срещи и любими моменти, и една специална за него песен.
Чуйте!
Разнообразни и весели рубрики сме подготвили за вас в „Алтер его“ тази събота“. Вероятно ще имаме и внезапен гост. Освен това очаквайте липсата на нашия традиционен седмичен обзор (с какво ще го заменим – ще разберете, ако ни слушате) и, разбира се, смехомаратон. А музиката – тонизиращите пиеси на Хърб Алперт. „Алтер его” се излъчва..
„Формата на нещата“ е пиеса от американския драматург Нийл Лабют. Актрисата Яна Маринова е продуцент на спектакъла. Режисьор е Кристиана Бояджиева. В ролите ще видим актьорите Йордан Ръсин, Яна Кузова, Теодор Папазов и Яна Маринова. Тази вечер от 19 часа, „Формата на нещата“ ще се играе безплатно за учениците от Пловдив и..
"От целувка белег не остава" е песен намерена в стар сборник издаден през 1924 година. Разказва за млад момък, който иска да се ожени за своята любима като ѝ обещава най-ценния сред всички дарове – целувката. “От целувка белег не остава, но тя оставя следа в душата. Прегръщаме много хора наши приятели, дори и неприятели понякога, но целуваме..
Днес в "Уроци по щастие" се фокусираме върху любовта и времето, което ѝ отделяме. Подвластни на рамките, на традициите, на примерите около нас, често чертаем отношенията си преди дори да са се развили. Ако погледнем една идея "по - дълбоко", не са редки случаите, в които дори избираме партньора си по предварително създаден шаблон. И както често се..
Само след няколко дни, на 4 октомври отбелязваме Международният ден за защита на животните. Хиляди природозащитници, любители на животните по цял свят, както и организации за закрила на най-онеправданите отдават значимото за този важен ден, като всяка година именно на 4 октомври насочват вниманието на всички нас към бедстващото състояние на..