Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Жегата настъпва и в неделя, температурите ще достигнат до 40°

| обновено на 06.07.25 в 08:43
2
Снимка: Снимката е илюстративна

Оранжев код за опасно високи температури за множество области от Северна, Централна и Южна България обявиха за неделя от НИМХ.  Там се очаква температурите да достигнат между 38 и 41 градуса. 

 В останалите райони е обявен предупредителен жълт код за температури до 37 градуса.

През следващите дни се очаква тези стойности да продължат да се повишават, като във вторник може трайно да се установят между 37 и 42 градуса.

Днес следобяд над планинските райони в западната половина от страната ще се развива купеста облачност и на отделни места там ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток. 

 Ще духа до умерен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 30°, на 2000 метра – около 22°.

По Черноморието ще бъде слънчево, след обяд и горещо. Ще духа слаб до умерен вятър от югоизток. Максималните температури ще бъдат между 27° и 30°. Температурата на морската вода е 24°-26°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Ивелин Цветанов, обвинен за жестокото убийство в Първомай, остава в ареста

Обвиненият за убийството на съпругата на полицай в Първомай Ивелин Цветанов остава в ареста. Това реши Окръжният съд в Пловдив, като постанови най- тежката мярка „Задържане под стража” спрямо него.  Магистратите решиха, че 21-годишният младеж може да извърши друго престъпление или да се укрие. Припомняме, че 44 годишата жена, майка на бившата приятелка..

публикувано на 22.08.25 в 16:30

Ивелин Цветанов се оплака от полицейски произвол

Съдът гледа мярката за неотклонение на 21-годишния Ивелин Цветанов, обвинен за убийството в Първомай. Там в дома си беше намерена намушкана с нож 44-годишна жена, майка на приятелката на задържания. Прокуратурата поиска най-тежката мярка „задържане под стража“ за 21-годишния Ивелин Цветанов с мотива, че той може да извърши друго престъпление..

обновено на 22.08.25 в 15:18

Кметът поиска болните от шарка животни да не бъдат унищожавани в Пловдив

"През последната седмица силно е намалял броят на нови огнища на шарка по дребните преживни животни на територията на Пловдивска област. Епидемията се овладява и върви към затихване“. Това съобщи директорът на ОДБХ-Пловдив д-р Чавдар Чавдаров по време на заседание на Областната епизоотична комисия днес.  В Пловдивска област досега са умъртвени 11..

публикувано на 22.08.25 в 14:54

Маратон затваря за движение участъци в Асеновград

Два пътни участъка ще бъдат затворени за кратко в Асеновград тази вечер и утре заради старта на ултрамаратона „Декатлон Персенк Ултра“.  За 30 минути се затваря за движение Железния мост между улиците „Съединение“ и „Цар Иван Асен II“ в интервала от 17:50 до 18:20 ч. Бегачи от цял свят ще стартират в маратона от площада на Асеновград и ще преминат..

публикувано на 22.08.25 в 14:05
Снимката е илюстративна

Задържаха моторист след гонка с полицията, пиян шофьор се блъсна

Моторист бе задържан след полицейско преследване на централен пловдивски булевард.   Водаът на мотоциклета пренебрегнал стоп сигнал и ускорил движението.   Полицаите успели да го спрат на бул. Цар Борис Трети Обединител.  Наушителят бил 25-годишен от Батак.  Моторът му бил без регистрационна табела, а тестър с деген на водача бил отрицателен...

публикувано на 22.08.25 в 12:50