Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Криминално проявен младеж избяга за кратко от ареста в Асеновград

| обновено на 11.07.25 в 08:26

19-годишен, задържан по разследване за кражба на 5 000 лева в Асеновград, избяга от медицински кабинет на ареста. По време на прегледа лекарят установил, че здравословното състояние на младежа не е притеснително, въпреки оплакванията му за болки в корема, и трябва да бъде върнат в килията. Внезапно той се  нахвърлил върху придружаващия го полицай, наранил го, като при сборичкването успял да избяга извън сградата. 

Униформеният го последвал, стреляйки предупредително във въздуха със служебния пистолет. След кратко преследване, в което се включили и дежурните патрули, беглецът бил заловен. При схватката двамата с нападнатия служител са получили леки охлузвания, оказана им е медицинска помощ. Младежът е осъждан.

След доклад на случая в Районна прокуратура - Пловдив срещу 19-годишния е образувано второ досъдебно производство за бягство от ареста, причинена телесна повреда на служител на реда и за неизпълнение на полицейско разпореждане. Обвинен е и за кражбата на петте хиляди лева от жена в Асеновград, извършена в началото на юли. С постановление на наблюдаващия прокурор срокът на задържането му е удължено до 72 часа.  

По разпореждане на директора на ОДМВР – Пловдив старши комисар Станимир Калоферов е започната дисциплинарна проверка за изясняване на всички подробности около ситуацията.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Протест срещу режима на водата в Девин

Жители на Девин затвориха главния път за Смолян и Кричим в знак на протест срещу режима на водата в курортния град.   С плакати "Искаме нормален живот", "Девин вода продава, а вода няма!!!", "Не искаме режим на водата", "Искаме бъдеще за Родопите" хората настояха да се направи проверка защо всяко лято градът е подложен на воден режим.   Тодор..

публикувано на 19.07.25 в 15:50

ПП-ДБ избира през септември тема за вот срещу кабинета

Мнозинството видимо е стабилизирано от г-н Пеевски, а правителството ще се крепи, докато реши г-н Пеевски. Това заяви в Пловдив съпредседателят на „Да, България“ Божидар Божанов. Темата за вота, който парламентарната група на „Продължаваме промяната – Демократична България“ ще инициира, ще бъде определена най-рано през септември. Той ще..

публикувано на 19.07.25 в 11:35

Басейните "Младост" затварят за почистване на 4 август

Двата басейна на общинския плувен комплекс „Младост“ в Пловдив ще бъдат затворени от 4 август. Това се налага, за да бъде направена пълна профилактика и подмяна на водата на двете съоръжения, съобщават от общинската администрация. Големият басейн ще отвори врати за тренировки на клубовете и за посещения на гражданите на 18 август, а..

публикувано на 19.07.25 в 11:00

Засилени мерки за сигурност заради футболен мач

Полицията предприема засилени мерки за сигурност за футболната среща между отборите на “Ботев” – Пловдив  и ЦСКА – София.Двубоят ще започне в 22:00 ч. на стадион „Христо Ботев“.  Очаква се в Пловдив да пристигнат около 2000 привърженици на гостуващия отбор. Създадена е организация за съпровождане на техните автомобилите от сборен пункт на 118-ти..

обновено на 19.07.25 в 09:05

Празнични тематични вечери в Девин

Празнични тематични вечери ще представят фолклора, местните занаяти, обичаите и традиционната кухня от Девин.  Празничните тематични вечери през лятото се превърнаха в традиционни. Те показват Девин и културно-историческото наследство на региона пред туристическата публика в разгара на летния сезон.  Празничната програма включва изпълнения на..

публикувано на 19.07.25 в 09:05