Шофьор на автобус е задържан за 24 часа в Пловдив, след като прегази крака на 64-годишна пътничка. Инцидентът е станал на спирка на ул. „Вратцата“ в кв. „Изгрев“.
Жената слязла от автобуса, който тръгнал и тя не успяла да се отдалечи от него. В резултат превозното средство преминало през крака й.
Според Костадин Тотков от фирма "Автобусни превози" шофьорът е разказал, че жената е тръгнала да слиза в последния момент от рейса и сигурно се е закачила някъде и е паднала, а единият й крак е отишъл под гумата, като той не е могъл да реагира.
След като е дал показания, водачът е бил освободен, каза още Тотков.
Пострадалата е настанена в болница за лечение, а 45-годишният шофьор е тестван за наличие на алкохол, но резултатът е отрицателен. По случая се води досъдебно производство, съобщиха от полицията.
Община Пловдив въвежда краткосрочни мерки за намаляване на замърсяването на въздуха през зимния период в града. В началото на седмицата те са обсъдени на среща с министъра на околната среда и водите Манол Генов. Създадени са екипи към всички районни кметства, които 24 часа в денонощието ще следят за нерегламентирано изгаряне на отпадъци...
100 дървета от различни видове – копривки, дъб, черен бор и бял ясен ще бъдат засадени на Сахат тепе тази събота. Инициативата е част от кампанията „Зеленото сърце на Пловдив“на сдружение „Бизнесът за Пловдив“ и район „Централен“. В акцията ще вземат участие представители на администрацията и компаниите от сдружението. На доброволците ще..
Заради липса на финнасиране от 1 януари фондация „Тръст за социална алтернатива“ прекратява специализираната патронажна грижа за уязвими семейства в Пловдив. Дейността на тръста по програмата „Заедно – здраво бебе, здраво бъдеще“ продължи седем години, като през това време екип от медицински сестри и акушерки е помогнал на повече от 200..
Протестиращите медици от УМБАЛ "Пловдив" блокираха бул. "България" на кръстовището с ул. "Дилянка". Протестът им започна в 12.30 часа, а блокадата на булевард България беше за около 5 минути. Заради протеста се образува сериозна на тапа на кръстовището. "Искаме си д-р Генев и настояваме той да остане", заяви началникът на педиатрията д-р Анеса..
Пловдивският Административен съд гледа жалбата на Мирослав Беляшки за отстраняването му от директорския пост в Митница Пловдив. Мирослав Беляшки беше задържан в Пловдив през април тази година при специализирана акция на прокуратурата и ГДБОП. Той е разследван за участие в схема за контрабанда на цигари, при която товар с над 1100 мастербокса, деклариран..