Пожарът в района на 86-и километър на автомагистрала "Тракия" в посока Бургас е локализиран, каза говорителят на Областната дирекция на МВР в Пазарджик Мирослав Стоянов.
Потушават се отделни огнища в периметъра.
Огънят вече е далече от магистралата и няма проблем с движението. Въпреки това екипите на пътна полиция са в района, за да се следи обстановката до пълното му загасяване.
По-рано днес заради опасност от задимяване в резултат от пожара движението бе временно пренасочвано само в едната лента.
Горят сухи треви и стърнища, няма засегнати сгради и друга инфраструктура, както няма и пострадали.
Говорителят на Областната дирекция на МВР Мирослав Стоянов апелира да се шофира с повишено внимание и с по-ниска скорост от допустимата на магистрала "Тракия" и водачите да не отклоняват вниманието си, снимайки с мобилни телефони, с което да създадат предпоставки за задръствания или инциденти.
За трета поредна година България е част от световната верига за аматьори L’Étape Bulgaria by Tour de France. Тазгодишното състезание за шосейно колоездене за любители е в община Пещера. Общо 1 200 състезатели от 16 държави се включват днес в надпреварата. Тя е организирана в две дистанции - 58 и 112 километра. Предизвикателство пред..
Четирима души са пострадали при катастрофа на пътя Асеновград - Смолян, съобщиха от полицията. Инцидентът е станал около 14:00 часа. Д ва автомобила са се ударили след втория тунел в посока Нареченски бани. Заради произшествието движението е спряно, а обходният маршрут е през Девин. Временно ограничено заради задимяване от пожар на сухи..
Борбата с пожара над село Добростан продължава. Огънят е изгасен, но огнището не е напълно потушено. Мястото е в труднодостъпната местност "Пилешка чука" и гасенето се извършва префимно ръчно. Има пусната линия с вода и от противопожарен автомобил. Снощи до около 23:00 ч. екипите се бориха с пламъците, след което през цялата нощ останаха 13 души -..
От рано тази сутрин полицията провежда акция срещу нерегламентирана продажба на животни в община Раковски, където е най-големият селскостопански пазар за животни в Пловдивско. Там са концентрирани най-много огнища на шарка, предаде БНТ. Засегнати от заразата са още общините "Марица", Съединение, Садово, Първомай и Карлово. В проверките..
Жълт код за горещо време е обявен днес в 21 области в страната. Сред тях са Пловдив, Пазарджик, Кърджали и Стара Загора. Според прогнозата на Националния институт по метеоргология и хидрология днес ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен, в югоизточните райони и временно силен източен вятър. Температурите още малко ще се повишат и максималните..