Четирима от тях са със взети мерки „Задържане под стража“, а един е освободен под парична гаранция от 3000 лева. Петима от тях са арестувани на територията на Пловдив и Бургас. Шестият участник в групата е задържан вчера в София, предстои утре да да се гледа мярката му за неотклонение в окръжния съд в Пловдив.
По време на обиските в Пловдив, Бургас и София са иззети общо 90 килограма марихуана, като 10 от тях са били открити в колата на последния задържан участник в столицата.
Групата е действала в продължение на година и половина на територията на страната. Регионалната дирекция на ДАНС се е задействала по сигнал, като впоследствие е информирала прокуратурата. При разследването е установеро, че ръководителят на ОПГ-то, който е управител на търговско дружество и се занимава с продажби на имоти и автомобили, е осигурявал дрогата – предимно кокаин и марихуана от Испания и Нидерландия, а участниците в групата са били ангажирани с трафика й към Турция. Те са набирали международни шофьори, които са пренасяли наркотиците в специално обособени тайници.
Акцията по задържането на шестимата е започнала миналата събота, съобщиха от ГДБОП. Арестуваните са само мъже на възраст между 26 и 62 години. Двама от тях – ръководителят на ОПГ-то и един от участниците са от Пловдив, а останалите четирима – от София.
Според Емил Борисов, зам.-директор на ГД БОП, първоначално са задържани 10-ма души за 24 часа, като част от тях впоследствие са освободени.
Всички участници са известни на службите, като преди са се занимавали с трафик на хероин. Разследващите продължават да работят по разкриване на цялостната работа на организираната престъпна група.
Областният управител на Пловдив проф. д-р Христина Янчева обяви, че ще поиска среща с министъра на земеделието Георги Тахов за разрешаване на аварийно почистване на коритото на река Стряма и за обсъждане на дългосрочни решения срещу наводнения Преди това тя извърши оглед на рискови участъци по поречието на реката след сигнал от кмета на Калояново..
Това ще стане на предстоящата на 15-ти октомври сесия на ОбС на Пловдив. Имотите са с обща площ от близо 1400 квадратни метра, а общата им стойност е за 1 милион и 200 хиляди лева. Предложенията на заместник-кмета Хакъ Сакъбов бяха включени и в дневния ред на последната за летния сезон сесия на местния парламент на 4 август, но те бяха отхвърлени...
Пловдив няма да поема нови дългове до края на мандата на кмета Костадин Димитров. Това става ясно от предложението на заместник-кмета Хакъ Сакъбов за одобряване на проектобюджета на Община Пловдив за следващата година и актуализираната бюджетна прогноза за периода 2027-2028 година. То трябва да се гледа на сесия на ОбС на 15-ти октомври. Към 1..
МОСВ е сезирало прокуратурата за случаи на нерегламентирани сметища за строителни отпадъци в Пловдивско. Това съобщи министър Манол Генов по време на парламентарния контрол в отговор на въпрос на депутата от "Възраждане" Петър Петров. "Копаят се едни големи ровове, събират се строителните отпадъци там, отново се замаскират. Имаме два такива случая,..
Жителите на пет села от Пловдивска област излизат на нов протест заради състоянието на междуселищния транспорт до Пловдив. На 12 октомври от 16:00 часа пред читалището в село Рогош ще се съберат жители на Рогош, Скутаре, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре. Организаторите настояват за промяна и подобряване на транспортната услуга, тъй като..