Марина Францети е известен моден дизайнер, пианист, педагог, музиковед, страстен любител на изкуството и собственик на галерия Marina Franzetti, в която излагат творбите си бележити наши художници.
Тя бе гост на колегата Диян Никифоров в предаването Клуб "Неделя" и разказа с емоция и любов за влечението си към модата, изкуството, музиката.Марина Францети е четвърто поколение пловдивчанка и автор на уникална по рода си техника за инкрустиране на гайтани в българския народен костюм, което й носи престижно отличие и абсолютно признание от модния свят.
"Аз винаги от малка съм се занимавала, сама съм си шиела дрехите. Моята леля ме научи да шия. Бях винаги с много интересни облекла."
За аудиторията ни сподели още от къде идва този интерес към създаване на облекла, за модните ревюта, в които е участвала, и кое я привлича към изобразителното изкуство. Не пропусна да отбележи и кои са творците, с които предпочита да работи, както и коя е най-близката изложба, която предстои да видим в нейната галерия в края на септември.
Цялото интервю с Марина Францети можете да чуете в прикачения звуков файл.
В навечерието на Деня на независимостта на Украйна, украински деца, които живеят в Пловдив, посетиха кмета Костадин Димитров. По време на срещата те представиха традиционни украински стихчета и песни. „Пловдив е мултиетнически град, в който думата „заедно“ олицетворява целия дух на нашето общество. Украинската общност е част от нашето голямо..
В едно от изданията на предаването Клуб "Неделя" специален гост на колегата Диян Никифоров бе легендарната треньорка Нешка Робева. Свикнали сме да свързваме името й с художествената гимнастика, със "златните момичета" в нея, но най-вече с характерите, които е изградила като треньор. Днес обаче, виждаме г-жа Робева в едно ново амплоа, на обикновен..
„Двама, но в един“ са рождениците в „Алтер его“ тази събота. Лежерно и по отпускарски, екипът ще отбележи празника на водещия и второто му сатирично „Аз“, без да го заявява специално. Това ще стане с троен поетичен двубой! Преди това, разбира се, ще оповестим резултата от сблъсъците до момента, без да си спестяваме солените закачки...
Режисьорът Андрей Слабаков навърши 65 години. Между подготовката за посрещане на гостите и тържествената част разказа за текущия си творчески процес. Животът на Андрей Слабаков е центриран около грижите за внучка му, която го радва неимоверно, а той щастливо я глези. Филмовия му проект за историческа суперпродукция "Калоян" с вече готов сценарии..
За поредна година, сдружение „За Земята“ прави своето високопланинско почистване, в края на август. От 27-ми до 31-ви август, доброволци от цялата страна и екипът на Сдружението ще бъдат в Западна Стара планина, в района на връх Ком, връх Миджур и хижите „Ком“ и „Горски рай“. Както и досега, от 1999 година насам, са осигурени места за..