Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пчеларите от Троян и Карлово са домакини на Национална среща в Беклемето

В старопланинския курорт Беклемето днес се събират пчелари от цялата страна на традиционната Национална пчеларска среща Север - Юг.

Традиционната среща се организира от пчеларските дружества в Троян и Карлово. Предвидени са лекция и дискусия по проблемите на пчеларството и кръгла маса с участието на председателите на пчеларските дружества. Ще има и пчеларско изложение, поясни Петър Мутафов - председател на Троянското пчеларско дружество “Майка”.

“Очакваме от цяла България пчелари да идват. Голям форум става и всеки може да каже нещо ново, което е изпитвал през новата година. 15 магазина ще предлагат на пчеларска литература, пчелни майки, инвентар, пчелни рамки, восъчни основи и всичко, свързано с пчеларството.

Мутафов допълни, че тази година добивите от по целен мед в Троянско са 2 пъти по-ниски заради измръзването на овошките, липите и акацията през пролетта и трайното засушаване в региона. Това обаче няма да се отрази на цената на пчелния мед заради вноса от чужбина.


По публикацията работи: Стоян Терзиев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Вижте причините, довели до убийствата в Поповица

Хазартна зависимост на 21-годишния внук е в основата на трагедията, завършила с три трупа, в садовското село Поповица. Това съобщи наблюдаващият прокурор по делото Ангел Ангелов.  Двойно убийство и самоубийство в Поповица По думите му водеща е версията, че 82-годишният дядо е прострелял смъртоносно внука и съпругата си заради възможността той да..

публикувано на 24.11.25 в 15:39

И в Панагюрище „Български пощи“ протестираха за по-високи заплати

Работещи в „Български пощи“ в Панагюрище се включиха в организирания от Конфедерацията на независимите синдикати в България национален протест с искане за по-високи заплати. Служители в града излязоха пред сградата на пощата с плакати. Посланията им бяха за: „Осигуряване на необходимото финансиране на „Български пощи“ ЕАД“ и „Гарантиране на..

публикувано на 24.11.25 в 14:24

Пускат движението по Рогошко шосе до края на годината

До края на годината пускат движението по Рогошко шосе в участъка от моста на река Пясъчник до гробищата. Това съобщи кметът Костадин Димитров по време на инспекция на ремонтните дейности.  Строителните дейности в участъка са към своя край. Вече са подменени водопроводът и канализацията. Изградено е и ново улично осветление.  Още преди..

публикувано на 24.11.25 в 11:17
Александър Държиков и Николай Душков

Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта - Николай Душков

Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта. Това е Николай Душков от "Организация и контрол на транспорта".  Това е четвъртият зам-кмет по транспорта от началото на мандата на Костадин Димитров, който започна през 2023 г.  Душков сменя досегашния Александър Държиков, който отново ще поеме общинското предприятие "Жилфонд".  Смяната бе..

публикувано на 24.11.25 в 10:17

Двойно убийство и самоубийство в Поповица

Двойно убийство и последвало самоубийство е извършено в село Поповица. Това съобщи кметът на Садово Димитър Здравков. От полицията в Пловдив уточниха, че в къща в село Поповица в събота са открити три безжизнени тела. Според предварителната информация 82-годишен бивш военен е прострелял смъртоносно с огнестрелно оръжие съпругата и внука си, след което..

публикувано на 24.11.25 в 10:13