В понеделник сутрин с ритъма на деня и събития, които следим през новата седмица. В утрото на 25 август теми и събеседници:
- Говорят жители на ЖР „Тракия“, които организират протест срещу изграждането на ключовото продължение на бул. „Санкт Петербург“ в Пловдив. Това е част от голям интегриран проект, финансиран по Програмата за развитие на регионите, като стойността на пътното трасе е 26 млн. лв. с ДДС -търсим и гледната точка на общината. Коментар на зам.-кмета Владимир Темелков.
-Центърът за настанява от семеен тип към БЧК в Пазарджик е един от добрите практики за работа с деца-бежанци от Афганистан и Сирия. Един от тях е Мояд, който преди дни бе екстрадиран от Германия в България. С него ти среща Невена Петрова
-Тихомир Георгиев от Фондация „Смокиня“ ни разказва за четвърто издание на доброволческия проект „Светло бъдеще“ по програмата Европейски корпус за солидарност в с. Мраченик. Разнообразието от култури и народности включва 40 души от 15 държави.
-В Бачковския манастир „Успение на Пресвета Богородица“ от днес до 30 август ще се проведе ХХ юбилеен иконографски събор и ще бъде открита годишната изложба на Българско иконографско сдружение. Говорим с един от участниците и инициатор на събитието – Димчо Димчовски.
В "Добро утро,ден!" припомняме среща от гостуването на Надежда ТодороваДнес в предаването ще се срещнем с експерта по киберсигурност Станислав Атанасов, който ще ни разкаже за хакерската надпревара “Майна хак” - състезание по киберсигурност от типа „Capture the Flag“ (CTF), което се провежда посредством кибер-полигона на ЕЦИХ Тракия в рамките на Европейските цифрови иновационни дни на Международния Технически..
Посрещаме заедно последното неделно утро на септември! Ранните часове на деня, вече носят хлад и необходимост от уют и чаша горещо кафе. Кафето оставяме на вашия вкус, но уюта и позитивната нагласа за предстоящия ден, се надяваме да ви донесем в следващите три часа. Срещаме ви и с Меглена Костова - Мега, художник, дългогодишен преподавател и методист,..
Заместник-ректорът на ПУ „Паисий Хилендарски“ професор Станимир Кабаиванов е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той е завършил с отличие Математическата гимназия в Пловдив със специлност „Физика и английски език“, а след това макроикономика в ПУ „Паисий Хилендарски“ с отличен успех и финансов мениджмънт с пълно шест...
Последен работен ден от седмицата и последен петък на лятото - това е достатъчна причина да насочим цялата си енергия към мисли за забавление и релакс! Очаквайте ни с предложения за качествено време на отмора, но и с още интересни теми и събеседници! Започваме нов сезон в рубриката "Жена - истории за Вселени", а първи гост е Детелина Иванова - творец,..
Добра ли е реколтата от грозде тази година и репресивни ли са готвените промени в Закона за виното и спиртните напитки? Това ще е темата на разговор с Любен Радев, който има лозарско стопанство в Брестовица и е член на Националното сдружение на българските лозари. Промените в Закона за виното и спиртните напитки засягат не само любителите на..