Понеделник е надежда, а септември - ново начало! Така виждаме днесния ден, така поставяме очакванията си за предстоящия месец.
С Апостол Апостолов от Фондация "Ботаника лайф" разказваме за предстоящия семинар по строителство с естествени материали. Събитието е с вход свободен.
Галерия “Дяков” поставя началото на новия творчески сезон с изложба на проф. Здравка Василева. Картините са обединени в името “La vita e bella”. Очаквайте разговор с проф. Василева.
В края на днешното издание на "Вход свободен" ни гостува диригента Таня Орманова, ще представим две авторски песни, създадени за ДВФ “Омайниче”.
Започваме след новините в 13.
На 22-и септември 1908 г. с манифест във Велико Търново българският княз Фердинанд обявява независимостта на България. Този акт отхвърля последните васални връзки с Османската империя, а страната ни става независима държава начело с коронования цар Фердинанд. Каква е пловдивската следа в събитията отпреди 117 години? Отговорът ще чуем от историка..
Днес в предаването ще се срещнем с експерта по киберсигурност Станислав Атанасов, който ще ни разкаже за хакерската надпревара “Майна хак” - състезание по киберсигурност от типа „Capture the Flag“ (CTF), което се провежда посредством кибер-полигона на ЕЦИХ Тракия в рамките на Европейските цифрови иновационни дни на Международния Технически..
Посрещаме заедно последното неделно утро на септември! Ранните часове на деня, вече носят хлад и необходимост от уют и чаша горещо кафе. Кафето оставяме на вашия вкус, но уюта и позитивната нагласа за предстоящия ден, се надяваме да ви донесем в следващите три часа. Срещаме ви и с Меглена Костова - Мега, художник, дългогодишен преподавател и методист,..
Заместник-ректорът на ПУ „Паисий Хилендарски“ професор Станимир Кабаиванов е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той е завършил с отличие Математическата гимназия в Пловдив със специлност „Физика и английски език“, а след това макроикономика в ПУ „Паисий Хилендарски“ с отличен успех и финансов мениджмънт с пълно шест...
Последен работен ден от седмицата и последен петък на лятото - това е достатъчна причина да насочим цялата си енергия към мисли за забавление и релакс! Очаквайте ни с предложения за качествено време на отмора, но и с още интересни теми и събеседници! Започваме нов сезон в рубриката "Жена - истории за Вселени", а първи гост е Детелина Иванова - творец,..