В Пловдив стартира Седмицата на пожарната безопасност, чийто организатори са Противопожарната служба и общината.
Инициативата тази година ще се популяризира с нетрадиционна кампания на LED екрани и билбордове. Всяка от петте различни визии започва с горещ въпрос, който провокира минувачи и водачи по възлови улици и булеварди в града да се замислят за своята отговорност, свързана с пожарната безопасност.
Ще има демонстрации на техника и оборудване, открити уроци за деца и възрастни, срещи с пожарникари, игри и занимания за най-малките, изненади и награди за любопитните посетители.
Днес от 10.30 часа огнеборците ще демонстрират специализирана техника на пл. “Стефан Стамболов”. Там ще има и изнесено представление на Кукления театър.
Кампанията е насочена и към грижата за една от най-уязвимите групи – възрастните хора. Средногодишно в Пловдивска област възникват над 700 пожара в жилищни домове.
В рамките на инициативата ще бъдат реализирани и множество събития, посветени на правилата за безопасно поведение при пожари, бедствия, инциденти и промишлени аварии. Община Пловдив и Регионалната служба напомнят, че безопасността е преди всичко лична отговорност.
Връщането към астрономическото часово време ще се извърши в 04:00 часа местно време тази нощ, когато часовниците се връщат с един час назад. Това съобщиха за БТА от Българския институт по метрология. Припомням, че на 30 март тази година страната ни премина към лятно часово време. Съглясно постановлението на МС всяка година в нощта..
Заместник-министърът на земеделието и храните д-р Лозана Василева подчерта важната роля на Пловдивска област в аграрната карта на България. Тя заяви, че 28% от активните фермери у нас са жени , а министерството работи активно за равния достъп на жените до земеделския сектор . Сред основните мерки е подходът ЛИДЕР–ВОМР , при който минимум 40..
Служител на Автомобилната администрация в Пловдив е временно отстранен от длъжност заради положителен тест за наркотични вещества – съобщават от ведомството. Служителят е причинил пътен инцидент със служебен автомобил при пристигане пред учебен център за провеждане на практически изпит. При извършване на маневра на заден ход водачът бута..
Възстановяват от утре маршрутна линия №5, която свързва Пловдив със селата Труд и Строево. Това стана ясно след проведената тази вечер среща между жителите на селото, превозвача Петко Ангелов и кметовете на община „Марица“ и село Труд Димитър Иванов и Спас Стайков. В срещата участваха също представители на сдружение „Бъдеще за село Труд“...
В Клисура се провежда Празник на картофите, плодородието и земеделските производители На пл. „20-ти април“, където се състоя събитието, местни производители и търговци представиха своето производство от картофи, а за любителите и гостите на празника бе организирана благотворителна изложба-базар на кулинарни специалитети, пана от природни..