Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Туристка падна от затворена екопътека в реката край Борино

Туристка падна от „Дяволската пътека“ край с. Борино, която е затворена за преминаване поради опасен участък, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Смолян. Жената е оцеляла по щастлива случайност, падайки в бурните води на река Читак дере.

Пострадалата е 41-годишна жена от София, тръгнала по „Дяволската пътека“ заедно със семейството си. В района има предупредителни табели,  че е забранено преминаването по пътеката, обясни кметът на Борино Мустафа Караахмед. Заповедта за забрана за преминаван по пешеходния маршрут беше издадена през август.

Туристката е извадена от реката от екип на Районната служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ в Доспат.  Жената успяла да се задържи в пълноводната бурна река, хващайки се за дънер. В момента на инцидента нивото на реката е било повишено заради контролирано изпускане на яз. „Доспат“.   Оказана ѝ е спешна помощ, била е в шок, премръзнала и с видими наранявания по тялото. Жената вече е в добро състояние, има само външни наранявания по тялото, съобщиха от общината. 

Инцидентът е станал по участък от пътеката, който не е част от компрометираната зона, заради която е затворен маршрутът. Предполага се, че туристката се е подхлъзнала по пътеката.

От Община Борино предупреждават туристите да се съобразяват със забраната за преминаване по „Дяволската пътека“, която е сред най-посещаваните пешеходни маршрути в региона.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Никола Бургазлиев

До 20 години или доживотен затвор очакват шофьора на АТВ в Слънчев бряг

Възможно най-тежкото обвинение повдигна окръжната прокуратура на Никола Бургазлиев, помел с АТВ петима в Слънчев бряг. То е за умишлено причиняване на смърт след употреба на наркотици. За това обвинение законът предвижда от 13 до 20 г. затвор или доживотен затвор,  съобщи окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев. До промяната на обвинението се стигна,..

публикувано на 09.09.25 в 15:58
Проф. Цанко Гечев и Иван Попов

"PlantaSYST" е българската номинация за награда от ЕК

Българският изследователски проект “PlantaSYST” е сред най-успешните европейски инициативи с принос за конкурентоспособна и интелигентна Европа. Гражданите вече могат да гласуват за номинирания български проект с  “Награда на публиката” в престижния конкурс REGIOSTARS Awards 2025 Проектът PlantaSYST, в рамките на който в Пловдив бе..

публикувано на 09.09.25 в 14:05

Задържаха мъж от Добровница за домашно насилие

След сигнал от медици служители от РУ-Пазарджик задържаха мъж за домашно насилие.  Дежурните лекари от Спешното отделение на МБАЛ Пазарджик  съобщили, че при тях е постъпила 41-годишна жена от село Мирянци със съмнение за домашно насилие. Жената била с травми в областта на лицето и гръдния кош.  В хода на проведено разследване екипите от..

публикувано на 09.09.25 в 13:43

Над 2400 са пожарите в Пловдивско, 8 са загиналите

Натоварено лято изпращат пловдивските пожарникари, но тази година се отчита леко понижение на произшествията в областта.  Над 2400 са пожарите в пловдивско от началото на годината, огнеборците са реагирали на 4200 произшествия, съобщи директорът на  Пловдивската пожарна ст. комисар Васил Димов.  8 души са загубили живота си при пожари, а 34 са..

публикувано на 09.09.25 в 13:14

На 9.IX. оскверниха паметните плочи на Благоев и Димитрова

Пловдивската организация на БСП осъди вандалските прояви срещу паметта на антифашисти и комунисти, след като два барелефа бяха поругани тази нощ.  Паметната плоча на Димитър Благоев на улица „Кръстьо Пастухов“ до централата на БСП осъмна обляна в червена боя, а барелефът на Лиляна Димитрова, който се намира в блок срещу търговски център „Гранд“,..

публикувано на 09.09.25 в 11:53