Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

АПИ обяви поръчка за ремонт на мантители за 960 милиона лева без ДДС

До 30.ХI. ремонтират АМ "Тракия" в областите Пазарджик и Сливен

Ремонт на автомагистрала "Тракия" в областите Пазарджик и Сливен в посока Бургас започна днес. Участъкът, който се рехабилитира   в  пазарджишкия регион е от 90-ти до 98-ми километър. 

Трафикът преминава двупосочно в платното за София, като ще бъдат обособени по една лента в посока Бургас и една лента в посока към столицата.

В Сливен ремонтни дейности текат между 262-и и 273-и км, като платното за Бургас е  затворено. 

При интензивен трафик и за повишаване на безопасността през уикендите в двата участъка ще се въвежда реверсивно движение. В петък и събота ще има две ленти за Бургас и една за София, а в неделя две ленти за пътуващите към столицата и една за посока Бургас. 

Технологичните проекти за ремонт на отсечките предвиждат цялостна подмяна на асфалтовата настилка, отводнителни дейности, обновяване на знаците и ограничителните системи, нова маркировка и др.  Първо ще се ремонтира платното за Бургас, а след това и платното за София. 

Прогнозният срок за завършване на строително-монтажните работи е 30 ноември. Ремонтните дейности са възложени по договора за текущ ремонт и поддържане на АМ „Тракия“ на „Автомагистрали“ ЕАД.

Припомняме, че в периода май-юни т. г. бяха ремонтирани участъци от АМ „Тракия“ на територията на областите Софийска, Пазарджик, Пловдив и Сливен. 


Агенция „Пътна инфраструктура“ обяви обществена поръчка за изработване, ремонт и възстановяване на мантинели по републиканската пътна мрежа за срок от 5 години. Процедурата е в 6 обособени позиции, включващи всички 27 областни пътни управление. Общата й стойност е 960 милиона лева без ДДС.

Стойността на поръчката за Южен централен район, включващ областите Пловдив, Пазарджик, Смолян, Кърджали и Хасково е за 180 милиона лева без ДДС.

Оферти могат да се подават до 23 октомври, като всеки участник в процедурата може да изпраща предложения за не повече от две обособени позиции. Срокът за изпълнение на поръчката е 60 месеца или 5 години.

Избраните изпълнители ще изпълняват дейности, свързани с обезопасяване на републиканската пътна мрежа чрез изграждане, ремонт и възстановяване на мантинелите, елементи за предпазване на мотоциклетисти, парапети и предпазни огради за пешеходци и др. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Контрабандистите на цигари за 10 млн. лв. с присъди до една година и 10 месеца

Петимата, които бяха задържани за контрабандата на цигари за близо 10 милиона лева в Скутаре и Царацово, сключиха споразумение с прокуратурата и получиха присъди. Контрабандният канал край Пловдив стана обект на политически спорове, след като беше оповестено, че на полицаите, действали при акцията, е било разпоредено от началниците им да се оттеглят,..

обновено на 23.09.25 в 17:10

Пловдив търси своя нов млад предприемач

Започва тазгодишното издание на конкурса „Най-добър млад предприемач на град Пловдив“, като победителят ще спечели 10 хиляди лева. Кандидатите трябва да са на възраст от 18 до 35 години, да са български граждани и да имат адресна регистрация в Пловдив. Претендентите за титлата „Най-добър млад предприемач на Пловдив“ трябва да подготвят..

публикувано на 23.09.25 в 17:10

Намереният мъртъв мъж край Смолян е убит

Апелативната прокуратура - Пловдив потвърди в съобщение до медиите, че в случая с намерения вчера труп край Смолян, се касае за убийство.  Тялото на мъжа беше открито вчера в района на екопътека "Невястата". Тяло на мъж е открито на екопътека край Смолян (ОБНОВЕНА) Над седем часа продължиха полицейските огледи на района и..

публикувано на 23.09.25 в 16:39

Обновеното Кукленско шосе бе пуснато за движение

Обновеното Кукленско шосе е пуснато за движение след ремонта през уикенда и на последния участък За движение тази сутрин бе отворено изцяло ремонтираното Кукленско шосе, след като през уикенда бе рехабилитирана и последната отсечка в района на Митница – Пловдив. По този начин приключва обновяването на една от входно-изходните артерии на..

обновено на 23.09.25 в 15:21

След телефонно обаждане пловдивчани ще изхвърлят стари мебели и уреди

Само с едно телефонно обаждане жителите на Пловдив могат за изхвърлят напълно безплатно непотребна покъщнина - дивани, шкафове, матраци и други едрогабаритни отпадъци. Услугата се предлага от ОП „Чистота“, като след позвъняване на телефон 032 675 817, пловдивчани имат възможност да предадат безвъзмездно ненужните мебели, неработещи уреди и..

публикувано на 23.09.25 в 13:06