Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над 100 сигнала за наводнения в Пловдив, ситуацията се нормализира

| обновено на 03.10.25 в 15:53
Снимка: Антония Попова

Ситуацията в Пловдив се нормализира. Това увериха от ОП „Чистота“ и „Градини и паркове“. Над 100 са сигналите за наводнени улици в Пловдив. Голяма част от тях са обработени.

„Положението е сравнително спокойно, почти навсякъде водата се е оттекла. Екипите ни работиха през нощта и днес. Кметовете на районите в града много ни помогнаха, защото те също ни подаваха сигнали за проблеми. Постарали сме се на почти всички места да се отзовем максимално бързо, пет екипа са  на терен“, това заяви в интерв за Радио Пловдив Десислава Георгиева, директор на ОП „Чистота“.

Тя уточни, че сигнали са постъпвали от почти всички райони, въпреки че дъждоприемните шахти са били почистени още в понеделник.

„Централният колектор обаче е пълен, затова дъждоприемните шахти не могат да работят добре. На булевард „Санкт Петербург“ е започнало да извира вода от шахтите“, каза още Георгиева.

По-критично е било положението в района на Скобелева майка, но наводнени участъци е имало и на булевард „Марица Юг“. Екипите на "Чистота" продължават работа на терен.

„Хората и техниката в такива извънредни ситуации никога не са достатъчни, но максимално бързо реагирахме и се отзовахме на всеки сигнал. Предвидили сме извънредно тази нощ по булевардите да мине техника и да почисти след дъжда. Вече почти във всички подлези водата се е оттекла“, обясни още директорът на ОП „Чистота“ Десислава Георгиева.

Над 30 са сигналите за паднали дървета, а най-много са били те в район „Централен“, заяви Радина Андреева, директор на Общинско предприятие „Паркове и градини“. По думите й всички сигнали са обработени и за момента положението в Пловдив е овладяно. Пострадали хора няма, но има дървета, които са паднали върху коли.

„Седем екипа работят на терен. В район „Централен“ имаше най-сериозни ситуации, тъй като паднаха по-големи дървета. Това са зелени дървета, с голяма листна маса, която от валежите е натежала. Колегите действаха много професионално и бързо реагираха на сигналите“, обясни Радина Андреева.

В Цар Симеоновата градина също има паднало дърво до Пеешщите фонтани, но то вече е отстранено.  

В звуковите файлове можете да чуете интервютата с Десислава Георгиева и Радина Андреева.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

платена публикация
Как пловдивчани се готвят за зимата с икономично отопление

Климатици Пловдив е тема с реална значимост за града — от сметките през януари до качеството на въздуха у дома и поведението на уредите в най-студените дни. Тук ще намерите практична, неутрална информация: какво да очаквате от съвременните системи, как да ги ползвате ефективно и какви са ползите за домакинствата в региона...

публикувано на 03.10.25 в 13:09

Пловдив празнува Деня на мавруда с голям фестивал

Пловдив от днес до пети октомври празнува Международния ден на мавруда с Urban Wine Fest - Plovdiv. Фестивалът е част от официалната програма на делегатите от Глобалната конференция за винен туризъм към Световната организация по туризъм към ООН (UN Tourism), която ще се проведе в Пловдив. Мостът над ул. „Гладстон“ ще се превърне в оживена винена..

публикувано на 03.10.25 в 10:56

Camping & Caravaning Expo отново гостува в Пловдив

След успешното миналогодишно издание в Пловдив, Camping & Caravaning Expo отново идва във втория по големина български град Пловдив, коментира за програма "Точно днес" Веселин Вълев, организатор на събитието. Изложението ще събере на Гребната база всичко най-ново от сферата на къмпинг туризма, караванинга и аутдор. Посетителите  ще имат възможност..

публикувано на 03.10.25 в 10:05

Стартира кампанията „25–Избери живот. Прегледай се навреме!“

Сдружение „Спри рака“ открива националната кампания „ 25 – Избери живот. Прегледай се навреме !“, в рамките на която организира информационна среща с дискусионен форум. Събитието ще се състои на 4 октомври 2025 г. от 11:00 ч. в Конферентната зала на Народна библиотека „Иван Вазов“ – Пловдив.  Целта на кампанията е да повиши осведомеността..

публикувано на 03.10.25 в 09:43

И ВКС се произнесе, че Сарафов е един самозванец

С две разпореждания от днес 2 октомври 2025 г. – едно на зам.-председателя на Върховния касационен съд (ВКС) и ръководител на Наказателната колегия и едно на председателя на Второ наказателно отделение, се отказва образуването на производства по депозирани искания от и. ф. главен прокурор за възобновяване на наказателни дела. Очаквах това решение,..

публикувано на 02.10.25 в 17:16