Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Откриха манипулиран преференциален вот в Пазарджик

Съставът на общинските съветници в Пазарджик ще бъде частично подновен, тъй като има данни, че преференциалният вот за Христо Вълков  от партия  "Възраждане" е манипулиран. Става дума за надписани 114 преференции в негова полза при компютърната обработка на данните от гласуването на 12-ти октомври.  
ЦИК поиска  допълнителна информация и от  фирмата преброител "Информационно обслужване"  -  кои са замесените лица по казусът  и какво сочи извършената вътрешната проверка на  дружеството по случая . Прокуратурата се е сезирана по случая.
Съмнението е наложило повторно въвеждане на данните, при което се е установило, че Христо Вълков реално има доста по-малко гладове от Ася Павлова Фиткина- Спасова.
При повторното въвеждане на данните се е установило, че рокада ще има и при  двама кандидати от ГЕБР, до момента с еднакви преференции, тъй като се установило, че Борис Владов изпреварва Радка Кежева  с един глас



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Донорска ситуация в Панагюрище спаси трима души

В рамките на вчерашния ден трима души получиха шанс за нов живот, след като близките на 45-годишен мъж взеха благородното решение да дарят неговите органи. Донорската ситуация бе реализирана от екип на МБАЛ „Уни Хоспитал“ в  Панагюрище, с координатор д-р Алексей Лещански.  От агенция "Медицински надзор" съобщават, че е извършена чернодробна..

публикувано на 14.11.25 в 10:55

Красимир Вълчев ще се срещне с образователни медиатори

Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев ще се срещне  с образователните медиатори от Пловдивска област, за да обсъдят трудностите с обхващането на ученици от уязвими групи. Предвидени са разговори с екипите от Садово и Първомай. На първото събиране на медиаторите в Областната управа бе поискано възстановяване на вечерното обучение..

обновено на 14.11.25 в 08:35

Почит за "словенеца с пловдивско сърце"

Пловдив отбелязва 110 години от кончината на видния словенски езиковед – проф. Антон Безеншек, известен като „баща на българската стенография“ и „словенецът с пловдивско сърце“.  В Цар-Симеоновата градина, пред паметника на Безеншек ще се състои церемония на признателност. Ще бъде открит и обозначителен знак, дарен от президента на Словения..

обновено на 14.11.25 в 08:35

Започва изграждане на ново звено в Онкоцентъра

Първа копка на отделение по нуклеарна медицина прави Комплексният онкологичен център в Пловдив. Новото звено ще се намира в базата на бул. "Александър Стамболийски" №2.  С новото отделение КОЦ-Пловдив ще разшири диагностичните и терапевтичните си възможности за пациентите. Общата стойност на инвестицията е около 13,5 млн. лв. Срокът за..

обновено на 14.11.25 в 08:35

Гранични полицаи полагат клетва

400 стажанти, завършващи курса за първоначално професионално обучение за служители в Главна дирекция „Гранична полиция“, ще положат клетва на тържествена церемония в Пазарджик. Ще присъстват министърът на вътрешните работи Даниел Митов, директорът на Главна дирекция „Гранична полиция“ главен комисар Антон Златанов, представители на..

обновено на 14.11.25 в 08:34