Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Депутатите продължават обсъждането на Изборния кодекс

Снимка: Ивайло Михайлов

Народното събрание продължава обсъждането на Изборния кодекс и днес. Извънредното заседание вчера се провали поради липса на кворум.

Очаква се също така депутатите да обсъдят искането на "Атака" да бъде приета декларация, осъждаща острите изказвания на депутата от ДПС Хюсеин Хафъзов.

Председателят на парламента Михаил Миков реши да съкрати посещението си в Харватия и заяви пред "Хоризонт", че днес ще предложи на депутатите да приемат декларация срещу противопоставянето в обществото. Целта е да се намали натрупаното напрежение след последните конфликти в страната.

Смятам, че в тази обстановка, с оглед и задаващият се ден на Апостола на свободата, е необходимо Народното събрание да направи едно усилие, усилие на отговорните народни представители, на отговорните политически сили. Ако не, ескалацията ще продължава, защото всеки ще се опитва на тази вълна на ескалацията на етническо, на религиозно, на политическо противопоставяне да реализира някакъв свой интерес. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Михаил Миков: Ще предложа вариант на декларация, която да търси общото и сваляне на напрежението

Утре ще си дойда в София и ще предложа вариант на декларация, която да търси общото и сваляне на напрежението, защото усещането ми е, че то отиде твърде далеч . Това заяви в предаването „Нещо повече“ председателят на Народното събрание Михаил..

публикувано на 17.02.14 в 16:32
ВИЖТЕ ОЩЕ
Оградата на Варненския затвор

Петима задържани след акция в следствения арест към затвора във Варна

По разпореждане на министъра на правосъдието тази сутрин е проведена акция в следствения арест към затвора във Варна.  Причината са съмнения за нерегламентирани контакти на надзиратели, каза министър Георги Георгиев:  "Задържани са петима..

публикувано на 19.11.25 в 12:16
Румен Радев

Радев: Депутатите трябва да се съобразят с искането за референдум за еврото

Президентът Румен Радев определи решението на Конституционния съд като победа на правото над произвола на политическата класа. "Призовавам народните представители, ако все още имат някакво уважение към волята на хората, към принципите на..

публикувано на 19.11.25 в 11:12
Ангел Кънев

Прокуратурата проверява условията, в които пребивават Благомир Коцев и Никола Барбутов

Прокурори от Софийската градска прокуратура ще проверят условията в затвора, в които пребивават кметът на Варна Благомир Коцев и бившият заместник-кмет на София Никола Барбутов след преместването им от ареста на Нациооналната следствена служба...

публикувано на 19.11.25 в 10:56
Изглед към Акропола в Атина.

Атина няма да изпраща военни в Украйна, но се готви за всички сценарии

Гърция няма да изпраща свои военни в Украйна, но ще продължи да подпомага Киев с оръжия и боеприпаси. Това заяви външният министър Йоргос Герапетридис пред парламента и подчерта, че страната се подготвя за всички сценарии на фона на непредсказуемата..

публикувано на 19.11.25 в 10:52

НС отхвърли ветото на президента върху текстове от Закона за отбраната

Със 128 гласа "за" - от ГЕРБ-СДС, ДПС-НН, "БСП-Обединена левица", "Има такъв народ" и трима независими - ветото на държавния глава в Закона за отбраната и въоръжените сили беше преодоляно.  Радев изрази съществени резерви за предвиденото прекомерно..

публикувано на 19.11.25 в 10:38

Асен Василев: ГЕРБ са в ролята на данъчни на Пеевски, а не на дясна партия

Асен Василев каза, че проектобюджетът за 2026-та е най-пагубният за последните 25 години: По думите му, всичко това може да бъде предотвратено, ако се приемат предложенията на ПП-ДБ и на работодателите.  "Вчера, на Бюджетна комисия, нито един депутат от..

публикувано на 19.11.25 в 10:35
Протест пред Паметника на Незнайния войн в Атина срещу 13-часовия работен ден на 14 октомври 2025 г.

Гърция: 2 млрд. евро в подкрепа гражданите с ниски доходи

Гръцкото правителство обяви мерки срещу инфлацията в помощ на хората с ниски доходи. Отпускат се 2 милиарда евро в подкрепа на хората с ниски доходи заради високите цени и инфлацията, обяви премиерът Кириакос Мицотакис. Средствата са..

публикувано на 19.11.25 в 10:20