Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Временни орграничения в движението в София има заради мача "Лудогорец" - "Лацио"

От 20 часа на Националния стадион "Васил Левски" ще се играе мачът от Лига Европа между "Лудогорец" и "Лацио". Във връзка с футболната среща от Столичната община въвеждат временни орграничения в движението. 

До приключването на мача се забранява влизането, престоят и паркирането на пътни превозни средства по алеите на националния стадион "Васил Левски". Ограниченията се въвеждат и за моста пред спортното съоръжение от 18 до 22 часа. За същия период няма да може да се спира и паркира на улица "Гурко“ между булевард "Евлоги Георгиев" и булевард "Васил Левски", без местата със "служебен абонамент“.

От 19 часа до приключването на срещата, по необходимост и по преценка на ръководството на СДВР, може да се забрани влизането на пътни превозни средства в двете посоки, с изключение на автобусите на масовия градски транспорт, по улица "Гурко" между булевард "Васил Левски“ и булевард "Евлоги и Христо Георгиеви“ и Орлов мост, булевард "Черни връх“.

От 19 часа до приключването на мача частично се променя движението на автобус 75, като се скъсява маршрутът му до Военна академия.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна.

43-годишен мъж от Две могили е задържан за блудство с 82-годишна жена

43-годишен мъж от Две могили, Русенска област, е задържан за блудство с 82-годишна жена. Извършителят е многократно осъждан и изтърпял ефективни наказания. Сигналът за случилото в Две могили е подаден през нощта. По първоначална информация става дума за незаконно влизане в имот и насилие над възрастна жена. На място незабавно са изпратени екипи..

публикувано на 19.11.25 в 17:55
Парламентарната комисия по превенция и противодействие на корупцията прие на първо четене законопроекта за държавния бюджет за 2026 г.

52% увеличение на заплатите в Антикорупционната и Комисията за незаконно придобито имущество

52% увеличение на заплатите в Антикорупционната комисия и Комисията за незаконно придобитото имущество гласува ресорната парламентарна комисия в Закона за държавния бюджет, който беше приет на първо четене. Въпреки острите критики на опозицията, мнозинството прие план-сметката за догодина.  "Възраждане", МЕЧ и ПП-ДБ видяха необосновано увеличение на..

публикувано на 19.11.25 в 17:46

При работа в почивни дни с увеличение от 75% се заплаща единствено извънредният труд

При работа в почивни и неприсъствени дни с увеличение от 75% се заплаща единствено извънредният труд. Това коментира за Българското национално радио експертът в Главната инспекция по труда Ваня Джупанова във връзка с решението на правителството да обяви за неприсъствени дни 31-и декември и 2-и януари: "За работещите по график не се..

публикувано на 19.11.25 в 17:42

Няма риск от преливане на реките в София

Няма риск от преливане на реките в София, уверяват от пресцентъра на Столичната община. Все още не е приключил ремонтът на коритото на река Владайска в района на Женския пазар.  Заради покачване на нивата ѝ след дъжда временно са спрени ремонтите по речния бряг. Заради това са струпани камъни и не става дума за срутване, какъвто сигнал бе получен в БНР. 

публикувано на 19.11.25 в 17:32
Лена Бориславова

Лена Бориславова: СГС прогледна, че не е компетентен да разглежда делото срещу Благомир Коцев

По повод решението на Върховния касационен съд делото срещу варненския кмет Благомир Коцев да се гледа във Варна, а не в София, Лена Бориславова от "Продължаваме промяната" коментира, че Софийският градски съд най-накрая е прогледнал, че той не е изначално компетентен да разглежда делото: "В момента на практика, де факто, юридически, няма..

публикувано на 19.11.25 в 17:28

Пловдив: Съветниците на "Възраждане" напускат партията, но остават в Общинския съвет

Цялата група  общински съветници на "Възраждане" в Пловдив напуска партията и продължава работата си в местния парламент под името "Свободен избор".  Това става ясно от съобщение на петимата общински съветници, разпространено до медиите. То е подписано от Господин Апостолов, Елена Грозданова, Иван Пенков, Симеон Петров и Виолета Константинова...

публикувано на 19.11.25 в 17:20

Ганчо Ганчев: Хората от Партийния дом ни казват, че ни презират, защото не ни виждат

Лозунгът на работещите в Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" е "И ние ви презираме" . Това сподели в интервю пред БНР Ганчо Ганчев, експерт в националната библиотека  и, председател на синдикалната организация на КНСБ там. "Хората от Партийния дом ни казват, че ни презират, защото не ни виждат. Ние не можем да се..

публикувано на 19.11.25 в 17:03