Българинът Иван Димов ще започне едно от най-рискованите приключения в историята на ветроходното плаване. Тази есен той ще отплава на пътешествие от над 28 000 мили и за около 233 дни (близо 8 месеца) най-близкото разстояние, на което ще се приближи до суша, е 200 мили.
Иван Димов е българин, който емигрира в Италия в началото на прехода. Въпреки че е кореняк софиянец, той от малък е запален по ветроходството и получава морски паспорт още в България и специализира в Южна Африка през 90-те години.
Иван заминава за Италия в началото на 90-те и в първите си години в чужбина, подобно на много наши сънародници, работи като общ работник и строител. По-късно невероятната му биография продължава с изненадващи обрати, работа за министър-председателя на Великобритания и множество приключения с ветроходни яхти и катамарани - Атлантическия океан от Бахамите до Великобритания, Индийския океан от Мадагаскар до Бали и Средиземно море във всички посоки.
Днес той е притежател на туристическа яхта в най-слънчевата част на Италия - Тоскана и в последните години насочва всичките си усилия и средства в осъществяването на околосветското плаване, което ще направи тази година.
С него разговаря Констанца Илиева – чуйте интервюто.
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
"Възраждане" фактически загубиха политическия дебат за еврото, но с агресията показаха несъстоятелност и неадекватност. Това каза пред БНР доц...