Решение за сегашната политическа ситуация след предсрочния вот са нови избори, каза по време на официалната пресконференция на партия "Атака" лидерът й Волен Сидеров. По думите му, страната е в политическа безизходица, като повече от половината избиратели не са гласували, защото са объркани.
Резултатът за "Атака" от изборите е удовлетворителен, дори може да се определи като победа, каза лидерът Волен Сидеров. Той изтъкна, че повечето политически формации в бъдещото Народно събрание са коалиции като самостоятелни са само "Атака" и ДПС. Управление с водеща партия ГЕРБ и подкрепяно от Реформаторския блок, Патриотичния фронт и ББЦ е предвидимо, но лошо за страната, смята Сидеров. Решението са нови избори.
Получи се една такава мантра в момента, че като че ли в името на някакво си правителство сме готови вече да живеем още 20 години мизерно, лошо, на дъното на Европа и да казваме няма как, защото виждате ли сега пъстър парламент просто. Дайте някакво правителство да направим, защото иначе светът свършва. Какво му свършва на света? Ще се ходи пак на избори. Политическата безизходица води до нови, нови и нови избори докато не се наместят нещата. Аз мисля, че в момента българите са прекалено изманипулирани, за да се освестят и да вземат правилно решение, каза лидерът на "Атака".
Волен Сидеров посочи, че са готови да участват в публични разговори с всички парламентарни сили по определени приоритети и въпросите на България да се подредят по градация. Политическият прецедент - появата на две националистически формации в 43-то Народно събрание, т.е. на "Атака" и Патриотичния фронт обаче няма да доведе до общи политически действия между тях, категоричен е Волен Сидеров. Изборните резултати по места най-вероятно ще лишат някои от водещите лица на "Атака" да попаднат в парламента. Въпреки това Сидеров подчерта, че количеството и кой откъде ще влезне няма значение, по-важното е, че "Атака" ще бъде един стикован отбор.
При 100 процента първично обработени протоколи на секционните комисии от страната ГЕРБ получава 32,66 % от гласовете, "БСП лява България" – 15, 41 на сто, ДПС – 14,83, Реформаторският блок – 8,88 на сто, Патриотичният фронт е със 7,28, а "България..
Без дебат, със 137 гласа "за" и само 3-ма въздържали се (от Величие) депутатите приеха на първо четене промени в Закона за признаване на професионални квалификации. Измененията предвиждат автоматично признаване на професионалната квалификация на..
Напрежението между Тайланд и Камбоджа се засилва. Официален Банкок предупреди, че сблъсъците със силите на Пном Пен могат да "прераснат във война". До момента се съобщава за най-малко 16 загинали, а десетки хиляди са напуснали домовете си в..
Европейската комисия намалява финансовата помощ за Украйна заради неизпълнени реформи, съобщават медиите в Киев. Страната се нуждае от десетки милиарди долари, за да покрие бюджетния си дефицит, призна президентът ѝ, който е под силен натиск от..
Липсата на достатъчно вагони в БДЖ "Пътнически превози" е причина за проблемите с продажбата на билети с липсващи места и възможността за замяната им. Това каза министърът на транспорта Гроздан Караджов в отговор на въпрос на депутат. По думите..
Всички държави от Черноморския регион поемат негативните последици от военните действия, но до момента липсва целева социална и икономическа подкрепа за тях. Това заявяват от Икономическия и социален съвет в България в резолюция относно подхода на..
От началото на месец юни в "Главна инспекция по труда" са постъпили 20 сигнала за нарушения на разпоредбите за безопасност и здраве при работа при високи температури. Само два от тях са за работа на открито. Сред най-често установените..
Още на 1 юли Министерският съвет е изпратил до президента Румен Радев писмо с предложение за нов председател на ДАНС. Това съобщи по време на парламентарния контрол премиерът Росен Желязков. На държавния глава са предложени и имена за главен..
Имам документ, в който ми се обяснява, че един съдия не е написал делото си 13 месеца – повече от година, защото е трябвало да отговаря на народния..
Не очаквам да има среща между Путин и Зеленски, Русия иска капитулация на Украйна! Това мнение изказа пред БНР о.р. кап. I ранг Васил Данов от..
Трябва сериозно разграничение, когато съдии заседават и се опитват в рамките на справедливия и честен процес да вземат решения и те имат известна..