Граждани на Дупница и Кюстендил протестираха пред ЦИК в София. Днес в Кюстендил се организира протест под надслов "Да спрем подмяната". Протестът е пред сградата на Областната управа. Кметът на града Петър Паунов припомни в интервю за предаването "Преди всички", че протестите са заради опит да бъде подменен вот:
62 хиляди души са гласували, многомандатен район от 4 мандата, ДПС – 8-ма политическа сила – и получават мандат, като четири политически партии не получават мандат. Те са с най-нисък резултат 860 гласа. Четири политически партии остават без представителство. Между другото и преференциите за този човек (Александър Методиев – бел.ред.) са впечатляващи – 42!
Хората се чувстват излъгани. Ние осигурихме провеждането на честни и спокойни избори. В момента, в който се променят резултати, нямаше как да удържим напрежението. Не искаме да се занимаваме с протести, има национални приоритети, важни, които важат и за Кюстендил.
Като кмет, не бих коментирал по никакъв начин политическа воля и изборна воля. Но в момента, когато видяхме очевидна подмяна на резултата, нямаше как да удържим напрежението. Не целим провокация, не искаме да се занимаваме с протести. За нас е важно всички тези закононарушения, които се извършват в турските секции, да бъдат проверени от ЦИК, да бъдат премахнати и по тази начин да бъде постигнато действително законно и справедливо разпределение на мандатите.
Според Паунов е необходимо да се провери вотът от Турция: Анализ на резултатите от Турция, премахване на всички злоупотреби и нарушения, което коригира резултата и променя резултата в избирателния район. От 9 общини, 800 гласа, 8-ми резултат, най-слаб в България, няма такава математика и няма такъв закон!
Освен гражданските протести пред ЦИК и днес пред РИК, ЦИК днес официално ще бъде уведомена от Общинския съвет. Досега ние нямаме нито официална информация, нито официален отказ. Молим отново нашият глас да бъде чут. Законният глас беше на 5-и октомври, съобразно Изборния кодекс. Събираме подписка, само за 10 минути събрахме 1000 подписа.
Цялото интервю на Веселина Миланова с Петър Паунов чуйте от звуковия файл.Митингът, на който тази сутрин пред Районната избирателна комисия в Кюстендил излязоха към 200 служители, активисти от различни партии и коалиции, граждани, е само началото, с което кюстендилци ще изразят категоричното си несъгласие срещу очакваното решение..
Въоръжени групи нападнаха служители на сирийските сили за вътрешна сигурност в Суейда, като убиха техен член, раниха други и обстреляха с гранати няколко села в засегнатата от насилие южна провинция на Сирия, съобщава Ройтерс. Според службите..
Нощна украинска атака с дронове предизвика пожар в нефтохранилище в Сочи, руския курорт, който беше домакин на Зимните олимпийски игри през 2014 г., на около 400 километра от украинската граница. Кадри на руските медии показаха пламъци и гъсти..
Катастрофа с полицейски автомобил затруднява движението по пътя Плевен - Долни Дъбник след село Ясен. Полицейската кола се е блъснала челно с друг автомобил, като предната част е силно смачкана. На място има полицейски екипи.
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че e "дълбоко шокиран" от видеоклиповете, показващи двама израелски заложници в Ивицата Газа. През последните дни "Хамас" и Ислямски джихад публикуваха три видеоклипа с двама души, отвлечени по време на..
В Рим приключи Юбилея на младежта, организиран от Ватикана. На голямата поляна край римския квартал Тор Вергата, пред над 1 милион млади хора, богомолци, свещеници и епископи, Папа Лъв XIV изнесе Светата неделна литургия, която е най-голямото..
През нощта ще бъде предимно ясно, над западните райони с временни увеличения на облачността, но почти без валежи. Вятърът ще е слаб от изток-югоизток, в много райони и ще стихва. Утре главно над Западна България ще се развива купесто-дъждовна..
Полша ще удължи до 4 октомври срока на проверките на границата си с Германия, съобщи полският министър на вътрешните работи Марчин Кервински, цитиран от полската новинарска агенция ПАП. Първоначално проверките се планираше да бъдат прекратени на 5..
Управлението на водите ни е наистина безобразно! Това заяви пред БНР инж. Димитър Куманов, сдружение "Балканка", съветник в парламентарната комисия по..
"В тези седем дена в село Гложене, в Илинден и в София и сега, седейки си със слушалки във вашето студио си мисля - какъв ли вид слушалки трябва да си..
Лятото не е само почивка на море, вълни, плажове и коктейли. За някои хора това е скучно и виждането за приятно изкарване е бягство в планината, в..