АБВ няма да участва в управление с ГЕРБ. Това заяви лидерът на партията Георги Първанов. Първанов смята, че максимално политическо съгласие е необходимо, но досега ГЕРБ не са представили своите политически намерения:
Нашите различия с ГЕРБ са толкова значими, че бутона е по-скоро не, да не кажа твърдо не. Още повече, че от другата страна не виждам никакъв опит да бъдем убедени, никакъв опит да бъдат преодоляни тези различия, но това, че ние не бихме гласували за едно такова правителство не означава, че не бихме подкрепили спешни мерки за преодоляване на зимата например, но когато става дума за гласуването, за правителството и за бюджета, там нашата позиция е ясна, ние сме опонент на мандатоносителя на ГЕРБ.
Сред законодателните приоритети на партия АБВ са размразяването на проекта АЕЦ " Белене" и възстановяването на строителството по проекта "Южен поток". Националният съвет на партията определи за председател на парламентарната група Ивайло Калфин.
Във Велико Търново днес се организира протестно шествие срещу завода за преработка на дървесина на "Кроношпан", заради системното замърсяване на въздуха. Преди месец в завода имаше и тежка производствена авария с взривове. За затягане на контрола върху дружеството и спазване на екологичните норми в края на септември се обявиха министърът на околната среда..
Днес в Габрово започва двадесет и третото издание на Празника на духовната музика. Фестивалът е посветен на духовния празник на Габрово - 14 октомври, който е и денят на Света Петка Българска. Празникът на духовната музика ще бъде открит довечера в 18:30 часа в катедралния храм на Габрово "Св. Троица". Източно-православни песнопения ще звучат в първата..
С намаляващ брой донорски ситуации и извършени трансплантации България се включва в отбелязването на Европейския ден на донорството и трансплантацията на органи. Тази вечер фасадите на 40 обществени сгради у нас ще бъдат осветени в зелен цвят. За да популяризира донорството, през 2024-а година агенция Медицински надзор е похарчила 460 хиляди лева за..
Над 1200 литра боза ще бъдат раздадени безплатно в Деня на бозата в Радомир, съобщи на брифинг кметът на общината Кирил Стоев. Тазгодишният празник ще се проведе на 18 октомври и ще бъде по-пищен от всякога. Фермерски пазар, алея на занаятите, демонстрации и кулинарно изложение са само част от проявите, включени в програмата на тазгодишния..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви, че от 1 ноември или по-рано Вашингтон ще увеличи със 100% размера на митническите налози по отношение на Китай, както и ще въведе мерки за експортен контрол. Това обяви американският държавен глава в социалната мрежа "Трут Сошъл", цитиран от БТА. Той допълни, че мярката се налага след "крайно агресивните"..
Политическата сага във Франция продължава с повторното назначение на Себастиан Лекорню за премиер по нареждане на президента Еманюел Макрон. Само преди четири дни Лекорню подаде оставка, без правителството му да встъпи в длъжност. Себастиан Лекорню е отново премиер на Франция. Той приема "като дълг" назначението си от президента Макрон и обещава да..
Съдия Христина Марева официално встъпи в длъжност като председател на Окръжен съд - Сливен. Церемонията се състоя в Апелативен съд - Бургас, където тя подписа акта за встъпване. На 23 септември Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет избра съдия Марева за административен ръководител на Окръжния съд. По време на изслушването пред ВСС Марева..
Гражданската мобилизация в София стресна политическите опоненти на кмета Васил Терзиев. Това каза пред БНР бившият министър на околната..
Съществуващите реки и дерета в София масово се застрояват, а същевременно в последните 15 години не се е изграждала канализация . Огромни територии..
Във Великобритания вече има случаи министерството на вътрешните работи (Хоум офис) да отнема временен статут за пребиваване на чужденци. Потърпевши са..