Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Take That все още знаят как да правят хитове

Джейсън Ориндж (вляво) вече не е част от Take That
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Една от любимите бойбанди на Европа през 90-те е отново в класациите. Take That, които покориха сърцата на много с хитове като Pray, Everything Changes, Relight My Fire и Back For Good минаха през много промени от 1990-а досега. Имаше прекъсване на кариерата им за близо девет години, а двама от членовете им напуснаха. Това обаче не пречи на успеха. Те са едни от малкото оцелели продукти на 90-те и новото им предложение ни показва защо са успели да се задържат на попсцената.

These Days на Take That, които вече са трио, е ритмично мейнстрийм изпълнение. За първи път от може би началото на 90-те момчетата от Манчестър се забавляват на макс, като си спомнят за добрите стари дни. These Days по нищо не ги отличава от съвременните доминанти при бой бандите. Позитивната енергия и желание за купон ги доближава до посланията на One Direction и The Wanted, въпреки че последните две групи направиха напоследък завой към по-сериозна музика.

За These Days TakeThat са използвали помощта на Greg Kurstin (познат от работата си с Ellie Goulding, Pink и Katy Perry) и резултатът е толкова добър, че напусналите формацията могат само да съжаляват, че няма да са част от успеха на сингъла, който излиза на 23-ти ноември, но вече е сред 40-те най-излъчвани в Англия.

Достигналата номер едно в класацията на британските радиостанции Ella Henderson ни радва и с новия си сингъл. Сигурно си спомняте дебютът й Ghost, който оглавяваше чарта на станциите на Острова в продължение на три седмици. Сега, докато същият този сингъл се опитва да пробие и в Америка, в родината на Ella можете често да чуете и второто й предложение от албума Chapter One, излязъл на 13-ти октомври.

Заглавието е Glow и в него Henderson показва гласови умения, които както в дебюта й, така и тук ни напомнят едновременно на Ellie Goulding и Leona Lewis. Талантливият артист не случайно е била финалист на британското Factor и Glow ни напомня за това, че няма да ни е трудно да я сложим в категорията на едни от най-добрите нови явления на 2014-а.

И в края ви предлагаме новото от рапъра Mila J. Тя е на 30, от Калифорния и една от танцьорките в класическото видео на Prince Diamonds & Pearls. Досега е имала няколко опита да влезе в класациите и ето, че последното й има потенциал. То e My Main с участието на Ty Dolla Sign и продуцирано от DJ Mustard. Съвременният му арендби прави My Main задължително в плейлиста на всеки арендби и хип хоп фен. Песента е от албума M.I.L.A. (MadeIn Los Angeles), който излезе в средата на октомври.

Oще за актуалните хитове и артисти можете да научите в следващото издание на Music Point.

Music Point – петък от 19.00 до 21.00 по "Хоризонт".




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Шести национален пленер по керамика "Вода, земя и огън" започва в с. Дълбок дол

В троянското село Дълбок дол започва шестият  национален пленер по  керамика "Вода, земя и огън", който  се организира от Съюза на троянските  художници. В пленера тази година ще участват петима утвърдени автори - Мария Радоева и Енчо Ганковски от Дружеството на троянските художници, Николай Неделчев - председател на Дружеството на..

публикувано на 25.08.25 в 09:41
Проф. Димитър Русков (1925 - 2010)

Спомен за маестро Димитър Русков

В рубриката "Помните ли..." на предаването за класическа музика "Алегро виваче" по "Хоризонт" отбелязваме 100 години от рождението на проф. Димитър Русков -  един от големите български хорови диригенти от средата и втората половина на ХХ век. На 1 август се навършиха 100 г. от неговото рождение. Свързваме името му предимно с Българската хорова капела..

публикувано на 22.08.25 в 15:17
Жилищният блок в центъра на Босилеград, върху който ще бъде създаден стенописът.

Млади кюстендилски художници рисуват уличен стенопис в Босилеград

Млади кюстендилски художници, възпитаници на школата "Новите майстори", рисуват уличен стенопис в Босилеград, Сърбия.  Оригиналният пърформанс, подкрепян от Общината в сръбския град и сдружението "Глас", се прави за четвърти път и ще продължи до неделя, 24 август.  Тазгодишното издание е под мотото "Стените, които ни свързват", а стенописите..

публикувано на 21.08.25 в 20:20

За трети път "Мишовите звукови пейзажи" ще са в село Антон

Село Антон се превръща в своеобразна сцена за музикални експерименти и място за срещи на специалисти и меломани, заинтригувани от съвременните тенденции в музикалното творчество и интерпретация. На 23 и 24 август в подножието на Стара планина ще се проведе третото издание на Фестивала за съвременна музика "Мишовите звукови пейзажи" , посветено на..

публикувано на 21.08.25 в 19:35
Красимира Стоянова

Красимира Стоянова с поредно забележително участие на родна сцена

Варненци и гостите на морската ни столица са големи късметлии - особено ако са орепомани, защото от Варна ще започне да се пише историята на българските постановки на операта "Русалка" от Антонин Дворжак. А Държавна опера - Варна може да се похвали с присъствието на една от най-високо ценените изпълнителки на главната роля – оперната прима..

публикувано на 20.08.25 в 16:07

"Каста дива" с отзвук от фестивала “Опера в Летния театър“ във Варна

В 12-ото издание от 32-я летен сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Отзвук от спектакъла на операта “Риналдо“ от Хендел на студентите от оперната студия на Йерусалимската опера /кореспонденция на Феня и Искра Декало/ - Отзвук от спектакъла на операта “Дама Пика“..

обновено на 20.08.25 в 15:14

Отиде си известният виолончелист и педагог проф. Венцеслав Николов

На 82-годишна възраст в Габрово почина проф. Венцеслав Николов - един от забележителните български виолончелисти, уважаван педагог и общественик, а също и плодовит писател. Роден през 1943 г. в Русе, той получава първите си уроци по виолончело от баща си – известния русенски виолончелист, диригент и педагог Мишо Николов. Първият си концерт изнася,..

публикувано на 18.08.25 в 18:16